Mám v těhu odejít z práce, která mě stresuje?

ilonka30
14. lis 2012

Zdravím, ráda bych znala váš názor na to, zda odejít z práce pokud mě stresuje? Jestli jít na neschopenku nebo to překonat? Díky za odpovědi 🙂

maylis
14. lis 2012

Ahoj Ilonko, já řeším úplně stejný problém, jsem ve 4. měsíci a od září jsem na neschopence, protože jsem měla nejdřív zánět močáku a pak šílenej kašel, doktor je na mě hodnej a zatím mě do práce nechce pustit, i když už se cítím celkem dobře. Moje práce je totiž taky dost stresová, málokdy jen 8 hodin denně, musím sama jezdit autem po všech čertech a nic si nemůžu naplánovat, to znamená pravidelnost v jídle atd. moc není možná. Takže teď přemýšlím, jestli nezůstat doma až do konce .. Moje cvičitelka jógy říkala, že v těhotenství ani tolik nevadí tahání těžkých věcí - třeba nošení staršího dítěte jako právě stres. A já už jsem si ho užila dost. Takže jestli máš velkej stres, tak si užij poslední klidné měsíce v životě doma a těš se na miminko 😎

naomi6
14. lis 2012

@ilonka30 Ahoj, pokud máš fakt stres, tak není co řešit. Radši bych odešla. Myslím, že dneska není problém, aby doktor napsal rizikové těhotenství a budeš v klidu doma. Já to taky tak měla. Držím palce

adelkav
15. lis 2012

Ahoj, já bych šla na rizikové. V těhotenství jsem chtěla pracovat do poslední chvíle a nakonec jsem skončila o měsíc dřív v nemocnici, kde jsem si měsíc poležela. Když jsem se s odstupem ptala doktorky, tak říkala, že to mohlo být způsobené stresem. Kdybych se měla rozhodnout znovu, tak to zabalím dřiv a nestresuju se.

ilonka30
autor
15. lis 2012

Děkuji moc za odpovědi 🙂 Dělám v internetovém obchodě a teď mě právě čeká nejvíce stresově náročné předvánoční období a po Vánocích to zase budou reklamace ☹ takže počítám tak 3 náročnější měsíce. Pořád se rozhoduji, zda to vzdát a nechat v tom ostatní samotné..... ☹ a co si myslíte o práci o víkendu? může se chodit jak celý pracovní týden, tak ještě třeba 1 den o víkend, pokud to zaměstnavatel nařídí? Nebo na to nemá nárok ? Mzdová účetní mi řekla, že nadřízený může nařídit 8 h přesčasů týdně, ale nevím, zda musím chodit, pokud jsem těhotná....

wwwejka
15. lis 2012

Ahoj, taky řeším to samé...jsem v 5. měsíci a pracuji jako trenérka ve fitku kde už těžce nestíhám. Členky ve fitku ale na to vůbec neberou ohled a nahánějí mě jak divou (přitom většina z nich děti má, a ví jak to dává člověku v těhu zabrat)...už s tím chci seknout ale šéfka prosí ať vydržím ještě měsíc aby našli jinou trenérku... no co má člověk dělat? 😀

ilonka30
autor
16. lis 2012

Přijde mi, že zaměstnavatelům na svých lidech vůbec nezáleží, jde jim jen o sebe, a o to, aby podnik fungoval jak má i za cenu toho, že druhý z toho může přijít o zdraví. ☹ Včera mi vedoucí řekl, že budu do Vánoc dvě neděle v práci a pak normálně celý pracovní týden v práci, ale co jsem četla, tak zákoník práce zakazuje práci přesčas těhotným, takže ho dneska asi pošlu buď někam, nebo budu chodit v tu neděli, ale pak následující pátek budu doma, abych nechodila 6 dní v týdnu v kuse do práce... 🙂 ten bude koukat, aby si člověk vše zjišťoval sám, protože to neví ani naše mzdová účetní 😀 Přeji krásný den 🙂

kathuska
17. lis 2012

Já musela odejít na rizikové asi v 14 tt, 3 dny jsem se trápila v práci.. jak to tam můžu nechat, zda to "beze mě" půjde hladce, bylo léto, doba dovolených, nestíhalo se..stres. Doktorka mi řekla okamžitě na neschopenku, já šla ještě na 3 dny do práce dodělat co nejvíc restů, ale řekla jsem si, dítě mám jen jedno, práce počká, nic pro mě není důležitější než aby mimi bylo v pořádku a já v klidu. Řešila jsem i finanční otázku - klesnout s korunama nebylo moc fajn, ale nakonec jsme to zvládli a jsem ráda.. Za mě říkám ano, pokud tě čeká stres, netíží tě extrémně finance, užij si těhotenství, svátky v klidu a v pohodě a práce.. je jen práce, určitě to půjde i bez tebe a napracuješ se ještě dost 😉

audi1986
17. lis 2012

Z vlastni zkusenosti doporucuji neschopenku, myslim ze kdybych na ni nesla tak nebudu ted uspesne v 9. Mesici

kataol
18. lis 2012

já dělala inkasistku (vymáhala jsem dlužníky po telefonu), pět měsíců jsem to vydržela, ale začly se nám na telefonech množit sebevrazi apod., špatně jsem to snášela, na lidi jsem byla až moc milá a radši jsem je nechala vykecat, než aby po mě řvali, domů jsem pak už někdy chodila s brekem a přítel řekl, že se na to nemůže dívat a že to utáhneme i když budu doma..tak jsem zůstala a bylo to nejlepší rozhodnutí..měla jsem čas se věnovat sobě..upřímně, válela jsem se doma, užívala si volna, vaříla příteli obědy, starala se o domácnost, ale hlavně jsem pořád odpočívala, prostě jsem se flákala, někdy jsem si až připadala blbě vůči příteli, který pracoval, ale teď se to přece jen otočilo...po porodu je to většinou opravdu zápřah na psychiku, na fyzickou zdatnost, možná ne vždy, někdo má mimča klidné a spící, což jsem měla první dva tři týdny, ale už jsem se osm týdnů pořádně nevyspala a říkám si, že jsem udělala dobře, že jsem čerpala síly na porod i na tu část po něm...přece jen je velká pravděpodobnost, že si pár měsíců, možná let pořádně neodpočineš a nezastavíš, tak proč si to neužít, dokud můžeš 🙂

zuziiika1911
18. lis 2012

ja pracujem vo fabrike mam zmluvu na dobu urcitu ,pracujem pri lise...strasny hluk....isopropilalkohol....a neviem moja lekarka mi nic nepovedala podrobne..a mam aj problem z poistenim na dalsi rok...neviem ci sa mam popytat na pn-ku alebo pockat