Manžel měl pracovní úraz, podle ředitele si ho vymyslel

Dobrý den,
vím, že to sem asi nepatří, ale potřebovala bych poradit. Manžel pracuje v jedné firmě. Loni v únoru měl pracovní úraz(upadl a udělal si něco s kolenem). Nechtěli jsme po firmě žádné bolestné, stejně by na to neměl nárok, protože s kolenem už problemy měl dřív. Šel k doktorovi a ten mu napsal rehabilitace, ale nezlepšilo se to a nakonec začátkem prosince/koncem listopadu šel na operaci. Byl na neschopence 2 měsíce. Chtěli jsme aby mu firma doplatila neschopenku do 100% platu. Generální ředitel mu dneska řekl (potom co se mu celou dobu vyhejbal), že nebude dělat podvod na pojištovnu, že od února do listopadu je to dlouhá doba a že si ten uraz vymyslel. Pak mu ještě řekl, že nižší vedení o manželovi řeklo, že je neschopnej a nezodpovědnej. Manžel občas zaspí, ale není se čemu divit, když je v práci od 5ti od rána do klidně i 2 rána.. Manžel dal před necelýma dvěma měsícema výpoveď, protože tohle se nedá snést. Tímto jsem se chtěla zeptat jestli se proti tomu dá nějak bránit (úraz je zapsán v knize úrazů..)
sebestka
16. dub 2014
tam záleží na tom, co má napsáno na neschopence....jestli tam má úraz nebo pracovní úraz. Pokud je tam pracovní úraz, tak má na všechno nárok, pokud tam je jen úraz, tak bohužel....je to potom na firmě, jak se k tomu postaví.Ale platit nemusí nic.
banitram
16. dub 2014
přesně tak ... záleží, jestli úraz firma uznala jako pracovní. Pokud jim manžel už při vystavení nemocenského dokladu odsouhlasil, že problémy s kolenem měl už dříve a není tedy přímá souvislost mezi úrazem a stavem kolene, těžko bude po firmě dodatečně něco vymáhat ....
veruska007
16. dub 2014
Nedá. Pokud to manžel nehlásil lékaři jako pracovní úraz a ještě pracovní úraz neohlásil a nesepsal v zaměstnání, tak nárok nemá.
picasso
16. dub 2014
Pokud je zapsán v knize úrazů a lékař může zprávou podložit, že k poškození a dlouhé rekonvalescenci došlo následkem pracovního úrazu, tak by měl obdržet bolestné. Jinak, pokud manžel ve firmě měl i svého závodního lékaře, který jim prováděl prohlídky a neměl nic zapsáno o dřívějších problémech s kolenem, tak i tak by měl mít na odškodnění nárok. Říct může cokoliv, ale pokud problémy s kolenem nemá zapsán ve své zdravotní kartě před nástupem do zaměstnání, tak jako by tyto potíže nebyly. Vždy se koná dle "co je psáno, to je dáno".
marecek4
16. dub 2014
holky já trošku odbočím-nejedná se o pracovní úraz jako takový,ale o úraz ve škole-dcera není plnoletá a při tělocviku si naštípla prst-je to sice zapsáno,nicméně nikdo ji nedoprovodil k lékaři a ani mě nikdo nedal nic vědět,k dr se dostala až po konzultaci s kamarádkou za dva dny,kdy prst měla jak balon a začal černat-modrat,prostě modřina jako hrom-od kdy bude pak pojišťovna brát počátek-co máme doložit za papíry-i zápis ze školy?nebo až zprávu od lékaře?
scheetje
17. dub 2014
K lekari ucitele nedoprovazi, mohou tak max. zavolat sanitku. Kazdy uraz se pise do Knihy urazu a vola se rodicovi. Pokud je uraz zapsan, skola do tri dnu na pozadani rodice vypisuje tzn. Velky uraz - papir na pojistovnu, se vsemi detaily, ten si rodic odnasi do pojistovny. Pocatek by mel byt den urazu. Za nastipnuty prst dostanete do 500kc, nepredstavujte si nejake zavratne sumy a spis domluvte dceri, at neni nemehło 🙂
leeena_4
17. dub 2014
Bohužel pokud manel nenahlásil pracovní úraz zaměstnavateli a lékaři do 3 dnů, kdy k němu došlo, nemá bohužel nárok na nic :-|

Začni psát odpověď...

Odešli