Máte zkušenost s investicemi na mateřské?

chesterbloom
1. črc 2013

Ahoj, máte někdo prosím zkušenosti s investicemi na MD? Nechce se mi dělat finanční poradenství ani lepení obálek, a uvažovala jsem, že bych zkusila komodity. Je toho hodně na netu, např. saxobank nebo i forex. MYslíte, že se tam dají nějaké peníze udělat? Upřímně si nejsem jistá, nakolik to může být výdělečné. 😖 😖 😖

lv
1. črc 2013

neinvestuju, nemám co 😀

stavba
1. črc 2013

@chesterbloom Nevím, co od takového podnikání čekáš, jako forma přivýdělku mi to přijde nevhodné. Potřebuješ na to každopádně nějakou certifikaci. Osobně bych do toho nešla.

jenny.kay
1. črc 2013

@chesterbloom Nečetla jsem, co ty stránky obnášejí, ale obecně investice, ať už do komodit nebo do akcií se vyplatí ve chvíli, kdy máš dostatek volných finančních prostředků, které nebudeš dlouhodobě potřebovat. Pak je dobré investovat do vícero komodit/akcií, aby jsi diverzifikovala riziko. Nečekej také výdělky hned, ty - pokud se dostaví - se dostaví až v dlouhodobém horizontu.

chesterbloom
autor
2. črc 2013

A přes brookery?

Pořád o tom teďka slyším, jak se to vyplatí. Je o tom spoust a blogů a webů. Ono je to možná zase něco jako finanční poradenství. 😨 😨

stavba
3. črc 2013

@chesterbloom samozřejmě, že je to něco jako finanční poradenství, investice v ČR do zlata i do komodit podléhají přísné kontrole ČNB. To znamená, že bez registrace, středoškolského vzdělání s maturitou a živnostenského listu to nelze dělat. Manžel je finanční poradce, takže vím, o čem mluvím.