Mateřská na 2 roky, doma na 3. Co platit/neplatit?

wendulka.v
10. říj 2010

Zdravím milé dámy, potřebovala bych od vás poradit. Možná tu toto téma již je, ale nemůžu nikde rady najít.
Takže Jsem maminka s dvouletým synem. Zvolila jsem si pobírání rodičáku na dva roky, s tím že jsme měli v plánu druhé mimi, tak abych nastoupila opět na mateřskou ve dvou letech prvního dítka. Bohužel o druhé mimi jsme v bříšku přišli a tak nezvládnu termín dvou let syna.
Jak to pak funguje? Zůstávám doma a snažíme se o další. Vím že zaměstnavatel mi musí držet místo do tří let věku, jen nevím zda si mám začít platit zdravotní a sociální, zda můžu nastoupit jak otěhotním na neschopenku ikdyž budu mít "neplacené volno" nebo jak je to s následnou mateřskou, mám nárok nebo ne? Prosím pomoc jak to v takovém případě funguje

bobule13
14. zář 2014

ne, protože mi to chodilo od zaměstnavatele, i ted v žáří mi přišly peníze od něj..

evulina77
15. zář 2014

@bobule13 rodičovský příspěvek vyplácí úřad práce. O rodičovský příspěvek musíš požádat osobně na úřadě, s tím nemá zaměstnavatel nic společnýho. Já jsem také stále zaměstnaná a vždycky jsem si to musela oběhat sama. Jenom mateřskou (28 týdnů) zařizoval můj zaměstnavetel přes Okresní správu sociálního zabezpečení...