Mateřská na druhé dítě. Platí ji opět zaměstnavatel?

rennca
9. kvě 2011

ahoj všem..mám takový blbý dotaz. Dnes jsem se o kamarádky dozvěděla že když porodím druhé dítě do 4 let věku prvního dítěte tak mateřskou opět platí zaměstnavatel po dobu těch 21 týdnu(nebo jak to je) tedy určitou část platu jako u toho prvního..a po tom opět přecházím na rodičovskou je to tak?jestli jo proplácí se mi pak i dovolená??myslela jsem že opět naskočím na rodičovskou dle výběru. ted mám na 3 roky.díky moc 🙂

burianka
9. kvě 2011

Ahoj,
mám smlouvu na dobu neurčitou, měla jsem rodičák na 3 roky,nastoupila jsem na mateřskou do 3 roků. Dostala jsem mateřskou stejnou jak u prvního dítěte, ale neplatí tě zaměstnavatel, ale sociálka. Musí mi držet i místo 3 roky. Hlavně si ukonči rodičák než nastoupíš na mateřskou. Já jsem ho neukončila, platili mi rodičák i mateřskou a musela jsem to vracet.

markytanka2010
9. kvě 2011

ahoj ja nevim jak je to přesně ale něco na tom bude, ja zjistila těhotenstvi při konci rodičaku prvniho dítěte a tak jsem nastoupila na nemocenskou a zni pak na mateřskou. a nemocenska mi byla počitana s platu u zaměstnavatele a tim padem si myslim že i mateřska. tak pa a zdravičko 🙂

lamarika
9. kvě 2011

Je to jak píše burianka a jen dodám, že na proplacení dovolené máš opět nárok 😉

vojtisek2007
9. kvě 2011

@rennca jojo , jak píšou holky, jestli máš stále zaměstnavatele budeš znovu 6-8týdnů před porodem nastupovat na mateřskou (trvá celkem 28týdnů) , kterou proplácí okresní správa sociálního zabezpečení dle sídla tvého zaměstnavatele - žádost o mateřskou dáváš do práce...pokud budeš ještě pobírat rodičák, tak ke dni nástupu na mateřskou si ho sama musíš ukončit, protože nelze pobírat rodičák a mateřskou souběžně, a rodičák bys potom musela vracet ☹ a za dobu mateřské ti zase v práci vznikne nárok na dovolenou, a budeš jí čerpat u svého zaměstnavatele hned po skončení mateřské - po těch 28týdnech, aby se ti nekrátila....

ep
26. črc 2011

Ahoj, my teda druhý teprve plánujem, ale jak tady čtu a dobře jsme to pochopila, měla bych mít mateřskou od zaměstnavatele opět na 3 roky a pak rodičák.