MD 8 týd. před porodem, zbylých 20 týd. nárok na MD?

smudlinky
21. črc 2009

ahoj, pořebovala bych poradit, zda je možné na tom "vydělat", když půjdu na mateřskou později např. podle ultrazvuku. mám termíny 13.10. a 20.10. Všude jen čtu, že mám nárok na 28 týdnů.
Pokud předpokládám správně, tak nastoupím-li na MD 8 týdnů před termínem porodu, zbývajících 20 týdnů po porodu mám nárok na MD, pak přecházím na RD.
děkuji za odpovědi

lena27
21. črc 2009

na MD se nastupuje 6 týdnů před porodem(dřív ti to mudr těžko napíše), předtím je nemocenská. pouze pokud porodíš dřív než ti začne běžet mateřská tak se ti 28 týdnů počítá od porodu

josifek
21. črc 2009

Smudlinko...já nastoupila 8 týdnu před porodem stačí se domluvit s doktorem.Můj zaměstnavatel neměl žádné námitky 😉 A pak mi to po porodu vychází na 20 týdnů, a pak přestup na Rd 🙂

editah222
22. črc 2009

Smudli - nástup na mateřskou si můžeš vybrat v rozmezí 6-8 týdnů před termínem porodu. Stačí se dohodnout s doktorem co ti víc vyhovuje, já nastupuju už 8 týdnů před porodem, protože se mi už nechce do práce 😀 . Pokud porodíš přesně po těch 8 týdnech tak zbývajících 20týdnů máš mateřskou po porodu a pak RD.