MD a končící pracovní smlouva, kde odevzdám papíry?

ninulinek
7. led 2015

Ahoj holky, mám na Vas dotaz ohledně mateřské 😖 . 28.2.2015 mi končí pracovní smlouva. Termín porodu máme 17.4 což vychází, ze kdybych sla 8 týdnů před porodem byla bych ještě v pracovním poměru (vychází to zhruba na 23.2) v tomto případě bych papíry od doktora odevzdavala v práci a nebo už na úřadě prace. Melo by na to vliv i to ze jsem od října doma v pracovní neschopnosti? Děkuji za vaše názory a zkušenosti 🙂

jitavrtule
7. led 2015

@ninulinek Žádos to peněžitou pomoc v mateřství od gyndr. budeš odevzdávat v práci, ale tam bys je podle mě odevzdávala i kdybys už byla po skončení pracovní smlouvy - oni ti tam musí uvést příjmy pro výpočet výše mateřské a to tam úřad práce těžko bude vyplňovat. Takže i v případě, že už bys byla hlášená na ÚP, ale v ochranné lhůtě, papíry bys odevzdávala poslednímu zaměstnavateli.
Neschopenka vliv na mateřskou nemá, i na nemocenské jsi nemocensky pojištěná, protože ti trvá pracovní poměr.
Nechopenka má vliv pouze na krácení nároku na dovolenou, ale to se tě, vzhledem ke končící smlouvě beztak asi moc netýká.

ninulinek
autor
9. led 2015

Dobře, děkuji 🙂