Mezi skončením prac. poměru a nástupem na MD musím na ÚP?

tristizia
25. lis 2014

Ahoj, chtěla bych se s vámi poradit.
V dubnu mi končí pracovní smlouva, pokud bych byla ted těhotná, popř. v prosinci otěhotněla (tak, abych se vešla do ochranné lhůty po skončení smlouvy v dubnu), tak v mezi dobí od skončení prac. poměru a nástupu na mateřskou bych se musela nahlásit na pracák? A dostávala bych podporu v nezaměstanosti? A mateřská by se vypočítávala z posledního zaměstnání nebo z případné podpory v nezam.?
Snad je můj dotaz srozimitelný. Děkuji za odpovědi.

bajana
25. lis 2014

@tristizia ano, na pracak a ano, dostavala podporu....poslednu otazku neviem, ale dievcata tu iste poradia

teenyel
25. lis 2014

@tristizia ano, pracak 😉 tu druhou take nevim, ale budu to mit podobne. Ted jsem v 6.tt a smlouva mi konci koncem ledna....ochranou lhutu bez problemu stiham a jeste mam mesic a pul cca rezervu 😉

j.a.n.i
25. lis 2014

@tristizia Tak na pracák teoreticky nemusíš, mohla by sis sama platit zdravotní, ale prakticky je to nesmysl a na UP jdi. Pokud máš odpracovaný rok, tak nárok na podporu mít budeš, po dobu 5 měsíců a mateřská by se ti pak počítala z příjmu v tomhle zaměstnání.

tristizia
autor
25. lis 2014

Tak to je super, že by se mateřská počítala z mého posledního zaměstnání. Jinak nárok na podporu bych měla.
Uvidíme, jestli se zadaří, v lednu se na chvíli přestaneme snažit a počkáme až jestli mi prodlouží smlouvu...A jestli ne, tak zase hledat práci...přečkat zkušebku..začít se snažit..ach jo 🙂
Děkuji vám holky, potěšily jste mě 🙂

@j.a.n.i
@teenyel
@bajana