Milosrdná lež svému zaměstnavateli o těhotenství

twininky
2. únor 2012

Děvčata, prosím všechny ty, které zažily, že museli lhát svým nadřízeným na začátku těhotenství, aby mi poradily nějakou milosrdnou lež.
Moje kamarádka otěhotněla a svýmu šéfovi to řekla hned jakmile měla pozitivní test, šla na neschopenku, už si plánovala jak bude doma a těšila se na miminko, ve druhém měsíci ji zjistili zamlklé těhotenství, musela na potrat, byla z toho nešťastná.Pak se vrátila do práce..prožívala peklo. V létě se jí povedlo opět otěhotnět, opět šla na neschopenku, tentokrát to šéfovi neřekla, hrozně se bála, tvrdila mu že je jí stále špatně a že bere nějaké léky, oznámila mu to až po 8tt. Moje druhá kamarádka, taky říkala, za žádnou cenu neříkat, do toho 3. měsíce, je to takové riziko.
Já jsem nyní těhotná cca v 2tt, na krev mám jít 6.2. a z práce už mě volají, kdy přijdu, myslí si že marodím, a chtějí abych už přišla, jsou naštvaní, že musí dělat práci za mě. Nevím, jak z toho ven, bojím se říct o těhotenství. Jsou tady některé ženy, které měly připravenou a použily nějakou perfektní výmluvu, než došly do stadia alespoň 11 ař 12tt??? Moc vám všem děkuji za jakékoliv rady a pomoci 😉

kathy.skal
2. únor 2012

@twininky tak vidíš, armádě já vůbec nerozumím 😒 Ale tak... hlavně měj radost sama ze sebe a z miminek, nestresuj se 😉

kammka
2. únor 2012

@twininky pozitivní testy, ale ne výrazně, čárka nesílila, neusadilo se to v děloze a skončilo zpožděnou bolestivou ms 😒

twininky
autor
2. únor 2012

@kathy.skal tak děkuji 😉, s tim stresem je to horší, pokaždé mě bolí břicho, když mi volají z práce ☹

twininky
autor
2. únor 2012

@kammka a to se pozná dokdy??

twininky
autor
2. únor 2012

@kammka myslíš, že tohle by mohlo být vpořádku?? 😕

kammka
2. únor 2012

@twininky tohle je v poho 🙂
prostě musíš počkat, ještě jsi u dr. nebyla???když bude v děloze bublinka, tak to není chemický 😀

twininky
autor
2. únor 2012

@kammka ještě ne...6.2. jdu na krev a pak asi týden nato UTZ....tak teď se zas bojim....jsem dnes 12 den po ET... 😕

twininky
autor
2. únor 2012

@kammka víc už asi čárky nesílí viď?promiň že se ptám tak hloupě, nikdy jsem těhotná nebyla, všechno mám poprvé... 😨

kammka
2. únor 2012

@twininky hlavní je, že jsou zřetelný...jestli ti můžu poradit, dej si s těma testama pauzu..akorát se tím nervuješ, moc to studuješ.. ono to nějak dopadne, hlavní je být v klidu. z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že čím víc se nervuješ tím větší šance je, že to blbě dopadne..

salomee
2. únor 2012

@twininky Hlavně klid, neboj...já neměla nikdy testovací čárku úplně stejnou jako kontrolní a to jsem poprvé testovala tak týden po vynechání MS a naposledy tři týdny po vynechání- jen tak ze sportu. ...neříkám, že mám patent na těhotenství, ale zatím byly všechny vyšetření OK

twininky
autor
2. únor 2012

@kammka jo dnes byl poslední, jiný už nemám, ještě budu dělat jeden 6.2. a ten povezu do CAR doktorce..., já se nervuju, jen když mám telefonát z práce, jak sem doma , tak jsem absolutně klidu..
a rozkaz paní...vypínam koníka 😀 😀 né moc děkuji za info...a přeji hezké těhulkování 😉

twininky
autor
2. únor 2012

@salomee moc děkuji za všechny vaše odpovědi...., jak říkám jsem celkem v klidu, pouze mě trápí ta práce, ale to už zkusim nějak vyřešit...také přeji příjemné těhulkování... 😉
ještě poslední otázka- kdypak se dostává těhu průkaz??

makcza
2. únor 2012

@twininky : napadlo me snad jen, aby si sepsala tzv. dohodu o mlcenlivosti se svym sefem. Mela by obsahovat take vetu, ze zamestnavatel - sef nesmi sdelit tuto informaci nikomu jinemu, paklize zamestnanec k tomu neda souhlas. Setkala jsem se s timto uz nekolikrat v zahranici a vzdy tedy bylo v zajmu tehotne, to ''tajemstvi'' udrzet, paklize si to prala nebo k tomu mela duvody... ale nevim, jak v CR.... Jinak moc gratuluju a drzim pesticky, at vse vyjde!!!

twininky
autor
2. únor 2012

@makcza hezký....tohle tady ještě nikdo neporadil.....no to je perfektní nápad, bezva moc díky 😉
Moc děkuji a taky gratuluji, za chvíli bude mimčo věnku co??? tak co nejlehčí porod ať máš miminko brzy u sebe 😉

kammka
2. únor 2012

@twininky já tobě taky a držím palečky.. obvykle dr. dává průkajdu při prokázání srdeční akce, některý až třeba o tři neděle později..

makcza
2. únor 2012

@twininky: no, jestli muzou byt vselijake dohody mlcenlivosti o vysi platu apod... tak nevidim duvod, proc by se mel nekdo pozastavovat nad timto.. Melo by prece jit obema stranam jen o to nejlepsi!!! Jinak ta dohoda by mela byt podepsana!
Je, dekuju moc...🙂 no, blizi se to ... blizi.. 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@makcza ty ba sis to měla patentovat, tohle tady nikdo nevymyslel....fakt bezva.... 😉

llluckaaa
2. únor 2012

@twininky Každý doktor dává průkaz jindy. Někteří čekají až na konec prvního trimestru 😒 Já se ho nemohla dočkat 😉

makcza
2. únor 2012

@twininky 🙂 patentovat...🙂 To uz jede v cizine.. i bez myho patentu... 😀

twininky
autor
2. únor 2012

@makcza no ale v ČR, to ještě nejede... 😀 😀 takže k sem s tim přijde jako první, tak by z toho mohl něco vydyndat 😉 né děkuji, je to dobrý nápad.

peggy722
2. únor 2012

Tak já to s Luckou řekla hned a pak jsem toho dost litovala, no ženskej kolektiv, navíc některý kolegyně trošku nepřející. Pak jsem měla dvakrát ZT a když jsem čekala Elu, tak jsem mlčela až do pátýho měsíce, když jsem měla po amniu. Ale bylo to spíš z toho důvodu, že je to u nás strašná drbárna a já byla tak na nervy, že to zase třeba nevyjde. Neměla jsem sílu pak někomu něco vysvětlovat. Pak jsem teda stejně skončila na nemocenský až do konce těhu. A kdybych ještě někdy čekala třetí, jakože to už v plánu není, tak budu postupovat stejně. Já měla výhodu, že to na mně nebylo dlouho vidět, stačila mi volnější trička 🙂 .

anina32
2. únor 2012

@twininky Tak já mám dostat těhu průkazku až 13.2 ☹ Jsem taky po IVF, na neschopence. Ted v pondělí mě z caru konečně předali k mému doktorovi, tak jsem tam běžela jeste ten den v domění že mi rovnou vystaví prukazku, ale prý ji musí nejdřív připravit, takže až při příští prohlídce. Ale bez toho že by mě vyšetřil, mi rovnou řekl, že kvůli IVF se jedná o vysoce rizikové těhotenství a že bych už měla na neschopence zůstat. Testíky máš ukázkový, já taky sledovala sílící čárku každý den. Na co se vymluvit v práci ti asi neporadím, protože já jsem to všechno říkala na rovinu. My jsme v práci takovej babinec, takže holky to se mnou prožívaly už od začátku, stimulace, injekce do břicha jsem si několikrát musela píchat i v práci, ale všichni mi vyšly vstříc takže se to obešlo bez problémů. A nemyslím že by byli problémy i kdyby mi to nevyšlo, jedna kolegyně tím celým prošla před dvěma lety, bohužel neuspěšně, ale nikdy jí to nikdo nijak nevyčetl že byla delší dobu doma. Spíš jsme se navzájem povzbuzovaly, doufám že jsem ji ted nakopla aby to nevzdávala a došla si pro mrazáčky 😉 Držím palce at ti všechno dobře dopadne, prostě si jinou možnost nesmíme připouštět po tom čím jsme si prošly 😉

twininky
autor
2. únor 2012

@anina32 moc držím palečky a gratuluji, krásně jsi to napsala, po jaké době tě předali z CAR ke gynekologovi??

anina32
2. únor 2012

6. prosince byl transfer, 20. prosince potvrzené těhu z krve, 2.ledna ultrazvuk, 16. a 30. ledna také ultrazvuk a toho třicátého mi rovnou dali papíry pro mojeho doktora. Dávali jsme 2 embrijka, chytilo se jenom jedno, ale zaplat pambu za něj 😉 4 máme ještě v mrazáčku 🙂
@twininky

twininky
autor
2. únor 2012

@anina32 moc krásně ti to utíká, hlavně že je vše ok, a ty 4 mrazáčci je taky nádhera, pak budou ještě sourozenci... 😉 aha, takže alespoň 3 UTZ, a pak pouští, jo to je možná dobře, já jsem v CARu moc spokojená, doktorka je opravdová profesionálka...moc jí věřím...aninko moc ti přeju ať ti to dobře dopadne...držim pěstičky 😉

anina32
2. únor 2012

@twininky Děkuji 😉 Tobě taky moc držím palce at ti to vyjde, musí 😉 podle těch testíků jsi na tom stejně jako sem byla já 😉 Přeji hodně štěstí 😉 😉 😉

sabuse1
2. únor 2012

@ twininky: já měla taky v plánu to říct až po 12tt, ale v 8tt mě skolila chřipka a když jsem pak s rýmičkou byla druhý týden doma kápla jsem božskou s tím, že jsem to zavolala šéfovi a poprosila ho aby si to zatím nechal pro sebe - nenechal...pak jsem ve 13tt začala krvácet a ležela 14 dní v nemocnici a do práce už se nevrátila tak zase to asi pro něj byl menší šok než to na něj vybalit...ale chápu tvoje obavy, možná bych to zkusila uhrát třeba s obvoďačkou na záda pokud s ní máš dobrý vztah mohla by to pro tebe udělat...myslím, že každá neschopenka z gyndy bude podezřelá....

stavba
2. únor 2012

ahoj,taky mám k tomuto tématu co říct.Stalo se mi to,že jsem poprvé otěhotněla v r.2008 v říjnu,bohužel jsem o miminko hned z kraje těhotenství přišla.Stejný scénář se opakoval o rok a půl později v listopadu.Můj šéf se o tom pokaždé dozvěděl,protože jsem pokaždé cca 10 dní vylehávala v nemocnici.Mám to štěstí nebo smůlu,že se mi pokaždé podařilo otěhotnět na konci roku,kdy je v naší firmě nejvíce práce.Při druhém nezdaru mi jedna kolegyně naznačila,že to snad dělám i schválně,což samozřejmě nebyla pravda,prostě se mi podařilo otěhotnět vždy jen ke konci roku.Po druhém nezdaru mě šéf přeřadil na jiné oddělení,pracovala jsem u něho jako jeho asistentka.Řekl mi,že proti mně nic nemá,ale že to musí takhle vyřešit.V naší firmě to hodně lidí bralo jako podpásovku vůči mně,každý věděl,co se mi stalo.Já ale musím říct,že to bylo to nejlepší,co se mi mohlo stát.Začala jsem pracovat pod novou šéfovou,také v kanceláři,ale pro mě to bylo daleko klidnější prostředí i lepší lidé.Myslím si,že i toto přispělo k tomu,že jsem za další rok (opět v listopadu 😅) znovu otěhotněla a přestože jsem si celé těhotenství proležela v klidu doma a bylo dost rizikové,tak dnes jsem šťastnou maminkou 6.měsíčního chlapečka 😵.Chci říct,že jsem taky měla v plánu při prvním těhotenství říci to až po 3. měsíci,ale osud tomu chtěl jinak, a tak se o tom dozvěděl nejen můj šéf,ale téměř celá firma,která měla kolem 200 lidí.Takže pokud není velký problém a je šance se do práce v průběhu těhotenství vrátit,tak se to nějak vylhat dá,ale jinak je to těžké.V mém případě posílali neschopenku přímo z nemocnice,kde bylo razítko gynekologie,takže bych to těžko obelhávala.Neporadila jsem,jen jsem chtěla přispět svým příběhem.Přeju klidné a pokud možno bezproblémové těhotenství a zdravé miminko.

twininky
autor
3. únor 2012

@stavba děkuji, moc hezký příběh a hodně štěstíčka klučíkovi i Tobě 🙂

romca13
3. únor 2012

@twininky ahojky,,,, tak já byla nejdřív 3 týdny nemocná s močákem,, dost na to trpím,, pk jsem šla n a14 dní do práce, to jsem už věděla, že jsem těhu a chtěla jsem pracovat co nejdéle, ale bohuželto nešlo, takže jsem za 14 dní opět skončilana neschopnce, tentokrát z gyndy,,, v práci jsem řekla, že se mi vrátily problémy s močákem a že to bude asi na dýl,,,,,, nikomu nemusíš vykládat, proč jsi na neschopence,,, nikomu do toho nic není,,, prostě si vymysli nějakou nemoc, ani ne chřipku, bo s tou bys šla za týden do práce,, ale ani nic vážného, neraa moc mluvím o nemocech,aby si je člověk nepřivolal,,,,ale prostě bych řekla, že mám nějaké zdravotní problémy, že mě čekají nějaká vyšetření, a nevíš, na jak dlouho to bude,,, a je to prostě osobní a nechceš to dál rozebírat,,,, hotovo a tečka,,, ,,,,,,