Milosrdná lež svému zaměstnavateli o těhotenství

twininky
2. únor 2012

Děvčata, prosím všechny ty, které zažily, že museli lhát svým nadřízeným na začátku těhotenství, aby mi poradily nějakou milosrdnou lež.
Moje kamarádka otěhotněla a svýmu šéfovi to řekla hned jakmile měla pozitivní test, šla na neschopenku, už si plánovala jak bude doma a těšila se na miminko, ve druhém měsíci ji zjistili zamlklé těhotenství, musela na potrat, byla z toho nešťastná.Pak se vrátila do práce..prožívala peklo. V létě se jí povedlo opět otěhotnět, opět šla na neschopenku, tentokrát to šéfovi neřekla, hrozně se bála, tvrdila mu že je jí stále špatně a že bere nějaké léky, oznámila mu to až po 8tt. Moje druhá kamarádka, taky říkala, za žádnou cenu neříkat, do toho 3. měsíce, je to takové riziko.
Já jsem nyní těhotná cca v 2tt, na krev mám jít 6.2. a z práce už mě volají, kdy přijdu, myslí si že marodím, a chtějí abych už přišla, jsou naštvaní, že musí dělat práci za mě. Nevím, jak z toho ven, bojím se říct o těhotenství. Jsou tady některé ženy, které měly připravenou a použily nějakou perfektní výmluvu, než došly do stadia alespoň 11 ař 12tt??? Moc vám všem děkuji za jakékoliv rady a pomoci 😉

llluckaaa
2. únor 2012

@twininky A ty se chystáš, že budeš celou dobu na rizikovém těhotenství nebo se tam chceš ještě vrátit a pracovat? Jestli se tam už nehodláš vrátit, tak bych šla s pravdou ven, nepřijde mi správné to před šéfem tajit. Nešlo by to říct jen jemu a že by to zatím zatajil a nějakou výmluvu pro ostatní vymyslel sám? Já jsem to tak udělala - šéfka se mě zeptala a já po ní za upřímnost chtěla mlčení. Ale nebyla jsem v tvé situaci, já chodila až do konce do práce.

xsuzzi
2. únor 2012

@twininky - já ti řeknu z mý strany, třeba tě to pomůže někam nasměrovat ju? 🙂
My se snažíme o miminko, jak otěhu budu muset skončit hned. V práci podle toho co slyším s tim vůbec nepočítají, za mě nikdo není, nepočítají ani s neschopností v případě nemocnosti apod. neustále slyším, počkej až bude léto, to budeš lidi muset vyvádět ven apod. takže s tim prostě nepočítají vůbec, já si miminko moc přeju, ale říct jim to nemůžu, nikdo za mě není, teď si teda jednoho zaučuju, i přesto to nikde neříkám - můj plán. Byli by naštvaný a však až otěhu, naskočím s neschopenkou, řeknu jim, že mě asi utrhnou hlavu, ale, že jsem těhotná a tradá pryč, víc se mě to netýká. Jejich problém, že za mě budou muset dělat 🙂
takže za mě určitě říct a víc se netrap

twininky
autor
2. únor 2012

@llluckaaa nejraději bych mu to také řekla, ale bojím se, že by se to stejně neutajilo, a nějak by to vyplynulo na povrch, rozhodně se mu to chystám říct, to ano, ale alespoň, až budu po 1.UTZ, já bych chodila, ale jsem po IVF a ještě darované, nechci nechat nic náhodě.

twininky
autor
2. únor 2012

@xsuzzi moc děkuji za odpověď...já bych to také nejraděi řekla, ale bojím se případu mé kamarádky, pak bych to tam nevydržela a já mám závazek tam pracovat... ☹

jjaanca
2. únor 2012

Možná jsem natvrdlá, ale co za peklo prožívala?

twininky
autor
2. únor 2012

@jjaanca nejdřív naštvala spolupracovníky tím že za ni museli dělat práci, doufala, že už se nevrátí, a když se vrátila, pořád byli naštvaní, je to spolek o 160 lidí a víš jak je to mezi nimi, každej pak dělá pomluvy,prostě se jí nedýchalo dobře, cokoliv pak chtěla, tak už jí nevěřili atd. úplně jí chápu, nebylo tam dýchatelno...každý nemá skvělou práci.. ☹

vanule
2. únor 2012

@twininky ahojky, řešila jsem stejné dilema. Dlouho nám nešlo těhu podle představ, takže nám museli pomoci doktoři, podstoupili jsem 3IUI, které nebyly úspěšné až na podzim IVF. Dělala jsem v obchodě, malá pultovka, takže jsem tam byla sama. Už jen to vyšetření, které jsme museli podstoupit a že ho bylo mě stálo úsilí nějak to ještě neříkat šéfovi (řešila jsem to dovolenou) jenže vyšetření přibývalo tak jsem jen tak naznačila co podstupujeme., naštěstí byl dost chápavý - nakonec jsem pro ně bez problémů pracovala 10let. Dělala jsem to tak, že po každém zákroku jsem hned šla do práce, ale u IVF už to nešlo musel být klid. Takže jsem vybrala všechnu dovolenou a když se potvrdilo těhu okamžitě mi dr. vypsal nemocenskou ( samozřejmě jsem měla obavy co když, jenom přece byl to začátek) Měsíc byl obchod zavřený, nakonec jsem si našla náhradu. Takže i tobě přeju hodně štěstí 😉

twininky
autor
2. únor 2012

@vanule moc děkuji, jsem na rozpacích, kdybych dnes věděla, že bude vše OK, tak mu to klidně okamžitě řeknu,a le prostě mám strach, jsem po IVF a mám darovaná vajíčka, jediná moje životní šance, proto to tak prožívám 🙂

jjaanca
2. únor 2012

@twininky No to nějak nechápu jak někdo může být na někoho naštvaný že potratil. Pracuju ve firmě kde je přibližně 200 lidí ale tohle neznám...... to jsou naštvaní když někdo dostane chřipku? To asi nic jiného nedělají než že jsou pořád mezi sebou na někoho naštvaní ne?

vanule
2. únor 2012

@twininky úplně tě chápu, nejdřív jsem je nechtěla nechat "na holičkách" ale na druhou stranu u mě taky hrál roli věk, vždy jsem šéfovi říkal, že tam nemůžu být do důchodu 😵 klidně se vrátím, ale až budu mít mimi....na druhoé straně byl přítel, ten nechtěl o tom, že bych šla do práce ani slyšet (už jen proto co jsme podstoupili a kolik do toho dali) Doktor mě chtěl nechat na nemocenské už u stimulace, ale to jsem ještě obkecala, pak už to nešlo. Navíc sama bych v obchodě tahal bedny....

twininky
autor
2. únor 2012

@jjaanca tak buď ráda, nezbývá nic jiného než závidět...naštvaní nebyli že potratila, ale tím, že marodila...a pak marodila znova, prostě už z ní udělali nemakačenko, a hypochondra, prostě dokud člověk maká a nic nechce tak vpoho, kamile něco jinak, hned problém.... 😠 ne všude jsou lidi přívětiví, někde je boj a kort tím když je to varmáda...v civilu je to asi jinačí...

twininky
autor
2. únor 2012

@vanule děkuji, člověk dokud nezažije něco co mu přehodnotí priority v životě tak to nechápe, a tím že žena nemůže mít děti, je jedna z toho, proto, jsme na sebe tak opatrné. Ale na ženy se kouká jinak, nikdo nechce slyšet, že jde žena na MD, prostě už je to problém pro zaměstnavatele....nechci s nikoho proti sobě poštvat, ale mám prostě strach, abych to neřekla brzo a tím to nezakřikla... 😨

llluckaaa
2. únor 2012

@twininky Náš podnik má několik tisíc zaměstnanců, kteří pracují v openspacech, takže strašná drbárna, ale se šéfkou se nám to povedlo utajit. Asi záleží na osobnosti.

twininky
autor
2. únor 2012

@llluckaaa asi ano, ale už jen tím, že jsem přinesla na mzdové neschopenku, hned ten den se rozjeli tamtamy a prý že sem těhotná, a to sem byla 1.DEN TRANSFERU.... 😠

evena
2. únor 2012

ahoj, všechno je o lidech...
zažila jsem situaci, kdy se na mě v práci provalilo plánované IVF, potvrzené těhotenství jsem neměla (a nakonec ani neotěhotněla), ale nikdo už se mnou najedou nepočítal, po návratu do práce jsem psychicky neunesla otázky a pohledy, dala jsem raději výpověď... tohle bylo zaměstnání, kde bych případné těhotenství neřekla a lhala bych na nějakou dobu s nemocí
druhý zaměstnavatel byl v pohodě a protože to byla opět fyzicky náročnější práce, řekla jsem pravdu asi dva dny po zjištění těhotenství (někdy kolem 8 tt) ... po téměř 3 letech jsem se teď vrátila
pokud je kolektiv dobrý, řekla bych pravdu
pokud ne, mlžila bych s nemocí, až jim řekneš pravdu a objasníš, proč si lhala, měli by to snad pochopit ne? 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@evena děkuji za pochopení, ano tak nějak se cítím já......jenže co jim vhodného nalhat...to byla moje otázka...??
🙂 🙂

usounek25
2. únor 2012

ahojky, já bych to na tvém místě šéfíkovi řekla a poprosila ho o diskrétnost s tím, že do toho 12. týdne se opravdu může stát cokoliv a tak bys byla nerada, aby o tom věděla celá firma a v případě neúspěchu (ten ti samozřejmě nepřeji 😉 ) tě všichni litovali apod. Ale záleží také na tom jaký tvůj šéf nebo šéfka je, to už musíš posoudit sama, jestli bude schopen tvé tajemství zachovat. Já když jsem poprvé otěhotněla, tak moje kamarádka to tenkrát vykecala po celé firmě i přes to, že jsem ji prosila aby nikomu nic neříkala, hlavně šéfovi - v té době jsem to ještě neměla ani potvrzené od dr. 🙄 , takže jsem byla opravdu dooost naštvaná. No a o miminko jsme bohužel přišli a můžu říct, že mi to pak nebylo zrovna dvakrát příjemné 😝 .

martinakl
2. únor 2012

@twininky Ahoj. Podle me sefum do toho nic neni, co ti je. Proste jsi na neschopence, ale proc, to nemusi vedet. Tak bych jim to i rekla. Nejak slusne a jemne samozrejme 🙂 Ze o tom proste nechces mluvit, co ti je, a ze nejakou dobu jeste asi doma budes, nevis presne, jak dlouho. Proste nejak mlzit. O tehotenstvi je muzes informovat, az se ti bude chtit, to neni tvoje povinnost. Ja to reknu az po vysledcich NT screeningu.. Pri poslednim tehu jsem zazila, ze uz v praci vsichni vedeli, ze jsem tehotna (rekla jsem jim to v 15t, sefovi v 12t). Ale v 16t jsme o mimi prisli a fakt to nechci zazit znova... Ty pohledy a tak. Takze kolegum to rikat nebudu, proste pockam, az to bude videt...

romcovaklarka
2. únor 2012

@twininky Já jsem řekla šéfovi o těhotenství až po NT screeningu, do té doby sjem se bála to nějak zakřiknout. Ale už předtím jsem byla párkrát u doktora a týden jsem i ležela. Řekla jsem jen, že jde o nějaké "holčičí problémy" a jak je šéf chlap, tak se začervenal a dál se nepídil 🙂 Pak když jsem mu říkala o těhu, tak jsem se mu i zpětně omluvila za to mlžení a vysvětlila mu důvody, které mě k tomu vedly, vzal to v pohodě.

evena
2. únor 2012

@twininky neřádí teď náhodou chřipky? 😀

abys nemusela mít razítko na neschopence od gynekologa, tak se dá zajít za obvodním, objasnit mu situaci a neschopenku ti dá on ... jednou sem to tak řešila při stimulaci a nechtěla jsem aby si někdo všiml "nevhodného" razítka 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@usounek25 no přesně toho se bojím, můj šéf je celkem dobrej, ale ještě mám šéfku, která je jeho švagrová, a já se bojím, že by to z něj vytáhla,a ta je pěkná drbna a dělat nechce, stačilo, že jsem šéfovi poslala sms, že jdu na gynek. zákrok a okamžitě to věděla....a druhej den, hned skoro všichni v okolí....bojím se že to vykecá... 😖

twininky
autor
2. únor 2012

@martinakl tak tvůj příspěvek se mi líbí, ano také to tak cítím, zkusím jak říkáš, bojím se zklamání....moc gratuluji k miminku, ať to dobře dopadne, hodně štěstíčka 🤐 😵 a teď jsi v neschopnosti?? 🙂 nebo chodíš do práce?

twininky
autor
2. únor 2012

@romcovaklarka můžu vědět co jsi mu pak řekla??? 😵

twininky
autor
2. únor 2012

@evena hm bohužel neschopenku už mám z gyndy 14 dní, hned ten den co ji tam manžel odnesl se rozneslo, že jsem těhottná 😀 a to jsem byla ten den na transferu 😀 .....hrozná drbárna....strašný... 😝

martinakl
2. únor 2012

@twininky Byla jsem ted 2 tydny na neschopence, ale kvuli chripce 🙂 Jinak se citim dobre, tak klidne do prace budu chodit, dokud to bude mozne. Ted uz jsem tyden zpatky. Ale nikdo to nevi. Jen manzel, mamka a segry... Pry nepsane pravidlo je, ze se to rekne sefum do konce 3. mesice, na coz mas jeste cas 🙂 Taky gratuluji a preju ti, at vse jde, jak ma, a at za par tydnu oznamujes v praci krasnou novinku 😉

romcovaklarka
2. únor 2012

@twininky No že u mě byly na začátku nějaké komplikace, nevědělo se, jestli to mimi zvládne, tak jsem to nechtěla nikam ventilovat a taky jsem to nechtěla nijak zakřiknout 😉 Pochopil to 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@martinakl děkuji, a jestli se můžu zeptat, co se stalo u tebe v 16tt?? ☹

twininky
autor
2. únor 2012

@romcovaklarka jo to je rozumná odpověď, to je asi nejdiplomatičtější, že?? 😉

romcovaklarka
2. únor 2012

@twininky Určitě záleží na tom, co je ten šéf zač, můj je celkem normální chlap, žádná potvora, tak se s ním dá většinou mluvit na rovinu 🙂

twininky
autor
2. únor 2012

@romcovaklarka, no když to je právě to co já pořádně nevim, bojím se že to řekne svý švagrový, která je moje druhá šéfová... 😠