Mohu dostat výpověď v těhotenství?

simaky
18. říj 2012

Ahoj holky, potřebovala bych poradit...jsem na rodičáku s dcerou a končí mi 24.11.12..zjistila jsem,že čekáme plánovaně druhé mimi,ale jsem na začátku..cca 3 týdny..s doktorem jsem domluvená,že pujdu na rizikové těhotenství..ale včera mi volali z práce,kde mám smlouvu na dobu neurčitou, že mají pro mě místo a zda toho 25 nastoupím..zatím jsem nic neřekla,ale nevím co dělat..když jím řeknu,že sem těhotná můžou mi do toho 24 listopadu dát ještě výpověď nebo v době,kdy budu na rizikovém? poradí mi někdo? furt to zjištuju na netu a někde jsem se dočetla o náké ochranné lhůtě..jsem z toho zmatená a moc tomu nerozumím..moc díky za rady🙂

marecek4
18. říj 2012

myslím že nemůžou-za prvé jsi stále na rodičáku a jsi už těhu-jen jim to musíš dát vědět-a podle mě co nejdřív,už kvůli tomu,aby mohli případně prodloužit smlouvu tomu,kdo je teď na Tvém místě,aby věděli na čem jsou a výpověď Ti můžou dát pro nadbytečnost,nebo při reorganizaci či zániku místa-to ale vždycky,ale s odstupným,pokud s nima budeš jednat na rovinu bude to rozhodně lepší

missymici
18. říj 2012

Presne tak jak pise marecek4.Ja jsem loni na tom byla podobne jen s tim rozdílem,ze me koncil rodicak,mela jsem místo nastupu prijet podepsat vypoved dohodou a odmenou,kvuli krachu me divize ve fabrice.Podepsala jsem to,ale uz v te době jsem byla ve druhem mesici a rekla jsem jim to.Vztahovala se na me nastesti ochranni lhuta tak si ted uzivam mateřskou kterou mi vyplaci.Jinak si mylsim,ze ti vypoved nemuzou dat,pokud to není v krachu,nebo kdyby pro tebe nemeli místo.A navíc když budes v rizikovce,tak uz duplem ne.To budes mit normalne jako marodku,teda neschopenku a v te době pokud v ni budes tak si te proste musí nechat a pak se uvidi.

simaky
autor
18. říj 2012

holky díky moc...já bych chtěla být stále zaměstnaná,abych měla nárok na výplatu neschopenky z mého platu a potom i tu pulroční vyšší mateřskou..na což bych měla mít nárok..ale bojím se,aby mě nák nenatlačili do kouta a nechtěli po mě podepsat dohodu..což bych fakt nechtěla..

martiska36
18. říj 2012

@simaky Nenechej se, rozhodně nic nepodepisuj a dohodu už vůbec ne, výpověď jako těhotná dostat nemůžeš. Pokud by jsi potřebovala poradit, běž si na nejbližší úřad práce, kde Ti poradí jaký právní předpis se k tomuto vztahuje a jak postupovat. Rozhodně ale pokud chceš být zaměstnaná, nenechej se a na dohodu nepřistupuj.

simaky
autor
19. říj 2012

díky..doufám,že to dopadne dobře a nechají mě v klidu na neschopence..a pak řádně na 3 roky a pak at simi tu výpověd s odstupným klidně dají🙂))

weddingm
13. pro 2012

Ahoj, zaujala mě Vaše diskuze.. Měla bych podobnou otázku, ale bez toho rodičáku.. Můžou Vás propustit z práce v těhotenství?

Děkuji. W.