Musí mi zaměstnavatel držet místo, když mám 2. dítě?

anag
8. čer 2010

Mám teďka půlročního synka a slyšela jsem,že kdyby se mi narodilo druhé dítě do synových tří let,tak mi zaměstanavatel musí držet stále místo. Je to pravda???

j.a.n.i
24. únor 2011

@terezt Tak v tom případě bych hrála mrtvého brouka a ozvala bych se až ke konci RD, že bys ráda nastoupila, a že budeš souhlasit se změnou místa výkonu práce na Pardubice.

devila
24. únor 2011

Ahoj holky,

prosím vás, jak to je s držím místa:

od června 2008 jsem na ropdičáku, který jsem měla na 2 roky, ale během toho rodičáku jsem znovu porodila a mám to ted na tři roky. Měla bych nastoupit v září 2012. Musí mi držet místo? A může mě hned po nástupu třeba propustit? Díky moc holky!

j.a.n.i
24. únor 2011

@devila Držet místo ti musí a ihned po nástupu ti může dát výpověď.

terezt
28. únor 2011

@j.a.n.i Jeste jednou diky za radu!!! 😉

duppe
14. kvě 2011

Ahojky, chci se zeptat. Když se mi stihne narodit druhé dítě než mi skončí první rodičovská a zaměstnavatel by pak ukončil svou činnost, mám nárok na odstupné? Díky

j.a.n.i
14. kvě 2011

@duppe Nárok na odstupné máš vždycky, když ti dá zaměstnavatel výpověď, bez ohledu na to, zda se ti stihne další dítě nerodit nebo ne. A pokud končí zaměstnavatel, tak ti výpověď může dát i na mateřské nebo na rodičovské.

sussanah
28. čer 2011

Ahoj holky, procetla jsem diskuzi a prosim o ujisteni, jestli jsem to pochopila spravne. Mam normos smlouvu na dobu neurcitou s pracovni smlouvou, kde je presne specifikovana pozice i plat. Nastoupila jsem se synem na materskou a potom na 2letou rodicovskou. Ted jsem opet tehotna, TP mam jeste pred synovyma 2.narozeninama a nastupuju opet na materskou s planem jit potom na 3-lety rodicak. Chapu to tedy tak, ze ted se mi PPM bude vypocitavat stejne jako predchozi, tj dostanu PPM na druhe dite ve stejne vysi jako na prvni? Zaroven mi zamestnavatel je povinnen drzet misto do 3 let veku druheho ditete? Plati to tak i pro kazde dalsi dite? Idealne totiz mame s manzelem v planu rozsirit rodinku jeste o treti ditko, ktere bychom taky chteli stihnout do konce rodicaku s druhym. Tj i PPM na treti ditko bude porad ve stejne vysi jako u prvniho a zamestnavatel mi opet bude drzet misto do 3 let pripadneho 3.ditka, tj celkem 8let?

vojtisek2007
28. čer 2011

@sussanah ano 🙂

sussanah
28. čer 2011

@vojtisek2007 hura 🙂 diky 😀

liona
30. čer 2011

Milé maminky, potřebovala bych malinko poradit, pokud je mezi Váma nějaká zákonů znalá nebo se stejnou zkušeností.
22. července má dcera dva roky, tím mi končí dvouletá rodičovská a následující pracovní den, tj. 25. 7 bych měla nastoupit zpět do zaměstnání. Téhož dne jsem objednána na pravidelnou kontrolu ke svému gynekologovi, který mi již nyní sdělil, že mi napíše neschopenku, vzhledem ke komplikacím, které v těhu mám. Zaměstnavatel to akceptuje, i podle něj by nemělo smysl cca na ty dva měsíce a kousek nastupovat do práce...
Volala jsem si na sociálku, prý je to bez problémů, doktor mi vystaví neschopenku a tu pak dám zaměstnavateli, ale prý si od něj mám nechat podpepsat tzv. Opětovný nástup do zaměstnání. Zažádala jsem si o něj, volala mi pani z účtárny od zaměstnavatele, že je to v pořádku, není problém, potvrzení vystaví, ale neschopenku pr potřebuje až od 26. 7. , abych tam jako by ten jeden den 25. 7 byla jako by v práci, ale že potvrzení mi napíše normálně od 25. 7.
Mám dvě otázky: muže mě zaměstnavatek nějak podrazit, když tam toho 25. nebudu, když mám ten den lékaře a zaměstnání 70km daleko..., aby mi nesebral peníze, které by mi měl platit prvních několik dní neschopenky.... nebo mě dokonce propustil?
a druhá otázka:
může lékař při prohlídce 25. 7 napsat neschopenku až od následujícího pracovního dne? Nebo ten den, kdy je zapsána kontrola....
Nerada bych měla něco špatně nebo byla s druhým dítětem bez peněz.

Moc Vám děkuji, dooufám, že některá z vás mi poradí.

nikita198913
13. kvě 2016

Ahoj maminky, doufám ze mi některá z vás poradi, protože ja vůbec netuším kde se optat. Mam dítko s v srpnu bude mít 3 roky. Chtěli bychom druhé, pokud to půjde, tak ted nekdy bychom se chtěli o něj začít snažit. Jak by to potom bylo, kdybych třeba otěhotněla do těch 3 let toho prvního. Musím nastoupit do práce? I kdyz by to bylo třeba jen par měsíců? A to bych mela peníze porad stejne jak ted na ty tři roky co jsem mela? Mockrát dekuji a omlouvám se za me přihlouplé dotazy.