Musí zaměstnavatel dát 2 měsíční výpovědní lhůtu?

marjama
15. lis 2011

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. 20.12.2011 mi končí 3-letá RD. Během mojí RD bylo mé pracovní místo zrušeno, tzn. že mám nárok na odstupné. Dnes jsem byla u mého zaměstnavatele a on mi předložil k podepsání Dohodu o rozvázání pracovního poměru ke dni 21.12.2011 + 3-měsíční odstupné, ale bez 2-měsíční výpovědní lhůty. Dohodu jsem zatím nepodepsala. Když se "dohodnout" nechci, tak mi přece musí dát výpověd pro nadbytečnost + 2-měsíční výpovědní lhůtu + 3-měsíční odstupné, tzn. dohromady 5 platů a ne 3 platy. Říkám to dobře? A hlavně když budu mít na zápočťáku ukončení pracovního poměru k 28.2.2012 (t.j. 2-měsíční výpovědní lhůta), tak se mi bude podpora počítat s výdělku a nedostanu jen nějakých těch 3.500,- jako minimum, je to tak? Zaměstnavatel tvrdí, že 2-měsíční výpovědní lhůtu mi dát nemusí. Předem díky za radu.

barboravreska
3. únor 2016

Dobry den,sice mimi necekam ale lepsi stranku jsem nenasla.chci se zeptat.kdyz jsem si nasla jinou praci a mam do ni nastouput za 14 dni,ze me sefova musi pustit z tady te prace co delam .ptz mi chxe dat dvou mrsicni vypov.lhutu.a kdyz tam za 14 dnu nenaatoupim tak uz me nevemou.takze me musi pustit nrbo jak to je? Diky za odpoved 🙂

nelam
3. únor 2016

@barboravreska No pokud Vás nechtějí z původního zaměstnání pustit, tak to je dost problém, protože oni na to mají nárok a pustit Vás nemusí...

fany.b
21. dub 2016

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit?
20.5.16 mi končí RD,ale mé pracoviště bylo zrušeno,tak předpokládám ,že zaměstnavatel bude chtít se mnou ukončit prac.poměr dohodou.Zde jsem se ale v ostatních příspěvcích dočetla,že na ni nemusím přistoupit,ale trvat na 2 měsíční výpovědní lhůtě ,ve které bych musela nastoupit do zaměstnání... a má otázka zní,zda to po mně může zaměstnavatel požadovat, ikdyž ve smlouvě mám uvedeno místo výkonu práce: území města .... ,ale v tomto městě už žádnou pobočku nemá... může tedy trvat na tom,abych dojížděla na pracoviště do jiného města? (nejbližší je asi 70 km).

marcicek84
21. dub 2016

asi tě nechá sedět doma za ten plný plat, protože ve smlouvě nemáš pracoviště 70 km daleko, takže jako bys dostala vyšší odstupné o ty 2 měsíce @fany.b počkej však na odpověď nějakého personalisty 😉