Musím na pohovoru říct, že mám dítě?

jakoubka
12. říj 2010

Ahojte,
včera jsem byla na pohovoru ,dnes se dozvím závěr.
Mám 3 letého chlapečka.
Měla jsem říct ,že ho mám? I když se mě na to neptali.

Pak mi vrtá hlavou ,jestli pokud malý v mé zkušební době onemocní a já budu muset jít na paragraf,jestli mě můžou vyhodit? 😒
S jeho tátou nežijeme.
Bohužel,pokud bude nemocný,tak na paragraf budu muset jít.Babička ještě není v důchodu.

mmmk
12. říj 2010

@jakoubka Myslim, ze je tahle otazka na pohovoru "nelegalni" a neni tvou povinnosti to hlasit. 😎

jakoubka
autor
12. říj 2010

@mmmk -děkuji moc 🙂

vojtisek2007
12. říj 2010

@jakoubka nemusíš to "hlásit" a oni by se tě ani neměli ptát, každopádně ve zkušebce tě můžou vyhodit jak na nemocenské tak na paragrafu bez udání důvodu....☹

kristi
12. říj 2010

neříkala bych to. Neměli by se vůbec ptát.....já jsem párkrát takový kretény uzemnila tím, že jsem neplodná lesbička a byl klid 😀 😀 😀

vojtisek2007
12. říj 2010

@kristi 😀 😀 😀

kaktusik007
12. říj 2010

@jakoubka skus si pocas skusobnej doby ak by ochorel niekoho zabezpecit.... trebars aby na ten paragraf sla maleho opatrovat babicka..... toto je specialna situacia, u nej v praci by to snad preslo (alebo by si vzala dovolenku) - pretoze u teba je dolezite, aby si o pracu neprisla a ano, ak budes v skusobnej lehote a im sa nebude pacit ze mas synceka, tak ta proste vyhodia.... 😒
alebo skus poprosit kamaratky, kohokolvek...... ide o vela......
drzim paste, nech maly neochorie a nech to miesto ziskas 😉

stvura
12. říj 2010

Drzim palce...inac je to otazka na krotu mas pravo neodpovedat. Kazdopadne zavisi od serioznosti zamestnavatela ako sa zachova ak ti dieta ochorie v skusobnej dobe. Moze ta vyhodit bez udania dovodu pocas skusobnej doby....

jakoubka
autor
12. říj 2010

@kristi 😀 😀

jakoubka
autor
12. říj 2010

Zítra mám jít na praktickou část 😉

Může jít na paragraf i někdo jiný než já?třeba babička?
Kdy říct,že mám dítě?

neumisa
12. říj 2010

@jakoubka tvou povinností není hlásit počet dětí a zaměstnavatel se na to nesmí ptát - a na paragraf může kterýkoliv člen rodiny, který se bude o dítko po dobu nemoci starat - jen je třeba to včas říct doktorce.

jakoubka
autor
12. říj 2010

@neumisa -děkuji 🙂
já jen,abych pak neměla průšvih z toho,že jsem dítě "zatajila" a oni to zjistli ,až kdybych řekla,že musím na paragraf ☹

kaktusik007
13. říj 2010

@jakoubka neboj, dobre to dopadne..... 😉

jakoubka
autor
13. říj 2010

@kaktusik007 -děkuji 🙂
Tak v teoretické části jsem uspěla,tak dnes jdu na praktickou 🙂

vojtisek2007
13. říj 2010

@jakoubka stejně až tě přijmou na mzdovce budeš dítě muset nahlásit, aby sis na něj mohla čerpat odpočet z daní - teda nemusíš, ale to bys byla sama proti sobě 🙂

j.a.n.i
14. říj 2010

@neumisa Akorát je tam podmínka, že ten kdo žádá o paragraf, tak musí s dítětem žít ve společné domácnosti (tedy krom otce dítěte, ten má výjimku). Takže aby mohla hlídat třeba babička, tak by s vámi musela bydlet.

j.a.n.i
14. říj 2010

@vojtisek2007 Tak defacto člověk nemusí a pak jen nahlásí, že si chce daně udělat sám a uplatnit odpočet jednorázově za celý rok.

vojtisek2007
14. říj 2010

@j.a.n.i jo nebo tak....ikdyž teda u mě všichni zaměstnanci chtějí dítko uplaňovat každý měsíc....

j.a.n.i
14. říj 2010

@vojtisek2007 Tak ono je to logické, proč dávat státu bezúročnou půjčku 🙂 já ač si daně dělám sama, tak to taky nechám přes zaměstnavatele uplatňovat hned, ale zas pokud někdo potřebuje dítko zatajit, tak je to lepší alespoň dodatečně než nic...

j.a.n.i
14. říj 2010

@jakoubka Tak průšvih, no jak se to vezme... na jednu stranu nejsi povinna o dítěti říct a zaměstnavatel se nesmí ptát... na druhou stranu, pokud to zatajíš a zaměstnavatel to zjistí ve zkušebce, tak je možné, že tě kvůli tomu vyhodí, ač by si tě tě třeba nechal i s dítětem, ale může to brát jako podraz... Těžko říct, tohle je vždycky hrozně individuální... já bych to asi primárně neříkala, ale zas netajila... prostě se chovala jako, že je samozřejmost, že dítě máš a tečka.

mircka
19. říj 2010

Asi bych to řešila jako j.a.n.i. Brát to jako samozřejmost, že mám dítě / děti...