Musím z RD na nemocenskou? Kolik se bere peněz?

kris2008
13. čer 2011

holky mam dotaz..jsem na rodicovske dovolene,ktera mi konci v den 3 .narozenin dcery-to jest 29.srpna-v ten den mam nastoupit do sve prace,ve ktere sem byla pred nastupem na materskou..jenze jsem ted v 14.tydnu a termin mam 13.prosince-takze muj dotaz zni-musim tedy ihned toho 29.srpna jit na nemocenskou-protoze to zamestnani nemohu vykonavat-a nevite kolik se bere penez?z ceho se vypocitava a odkdy zazadat o materskou,zda 8 ci 6 tydnu pred porodem...a kam vsude musim jit,nebo se mi rodicak automaticky zrusi?diky moc za odpovedi 🙂

janculovi
13. čer 2011

ahojky,píšu jen tak jak si myslím že by to mělo být,vůbec netuším jestli to tak fakt je,ale určitě ti poví víc na vašem pracovním úřadě nebo sociálce,i účetní v práci by ti měla říct jak to bude.ale jelikož máš termín až v prosinci tak by si měla nastoupit na nemocenskou v práci a pobírat nemocenskou vypočítanou z výlpat před nástupem na první mateřskou(nemocenskou)-takže by si měla mít eventuelně nemocenskou i mateřskou potom stejnou jako předtím.určitě by si měla nastoupit na nemocenskou toho 29.8 eventuelně 30.8,rodičák ti skončí sám jelikož dcera bude mít 3roky-takže o to se myslím starat nemusíš.o mateřskou jestli teda na ní budeš mít nárok budeš žádat zase 6týdnů před porodem(8týdnů myslím mají ženy které pracuji,ale možná že to záleží na DR jak ti to vystaví).všechno se podle mě vyřizuje na tom pracáku,sociálce nebo v tvé práci-všude je něco.no možná tu bude někdo kdo se v tom líp vyzná a poví ti to přesněji.

rozarka65
13. čer 2011

Ahojky!🙂 Ty rušit rodičák nemusíš,protože Ti končí sám,až Tvému dítku budou tři roky...a pak nastoupíš na nemocenskou a pak mateřskou, to Ti včas řekne Tvoje doktorka...Já měla běhání trochu víc...musela jsem včas zrušit rodičák na úřadu práce,abych nemusela vracet, protože první měsíc,kdy nastupuješ na mateřskou,tak úřad práce pouze dorovnává,aby Ti to dalo 7600Kč...mě už nedali nic,protože mám velkou mateřskou...aby se mi zrušil rodičák musela jsem do práce,aby mi na sociálce (OSSZ) nahlásili nástup na mateřskou + vypočtenou denní dávku...pak mi tam potvrdili formulář,který jsem odnesla na úřad práce...Jinak když nastupuješ takhle za sebou na mateřskou,tak se to vypočítává z platu před nástupem na tu první....