Můžu čerpat rodičovský příspěvek už v průběhu dovolené?

mosvo
23. říj 2012

Zdravím, po MD nastupuji na RD, ale mezi tím mi zaměstnavatel nařizuje řádnou dovolenou. Můžu čerpat rodičovský příspěvěk už v průběhu řádné dovolené nebo až při začátku RD? Díky za odpověď

smisek24
23. říj 2012

současně 🙂 můžeš

helen_h
23. říj 2012

Myslím, že to nekoliduje, já normálně měla proplácenou dovolenou a do toho chodil rodičák. Začátek rodičáku se odvíjel od výše (a konce) mateřské, na čerpání dovolené se nikdo na úřadě neptal. Bohužel to bylo v roce 2010, takže ještě raději někdo s novějším info, jestli se něco nezměnilo.

maladama
23. říj 2012

čerpání rodičovského příspěvku (RP) je závislé pouze na tom, zda celodenně zajišťuješ péči o dítě buď ty sama, nebo jiná zletilá osoba. S rodičovskou dovolenou (RD) to nijak nesouvisí, to je omluvená absence v práci. Takže ano, můžeš čerpat RP v průběhu řádné dovolené mezi MD a RD.

Jediný případ, kdy RP nedostaneš, je, pokud v prvním měsíci, kdy končí MD (a nárok na peněžitou pomoc v mateřství - PPM), je PPM víc, než kolik bys měla dostat na RP.V takovém případě začínáš čerpat RP až v následujícím kalendářním měsíci (a když v jednom měsíci čerpáš i RP, i PPM, tak na tom RP dostaneš jen ten doplatek do požadovaná výše RP - vyplacená PPM).

kamimik
13. lis 2012

určitě to jde současně, taky jsem to tak měla🙂