Můžu dostat v těhotenství výpověď?

whoknows
11. únor 2009

Ahoj,
ze strany zaměstnavatele mi bylo oznámeno, že s mou prací není spokojen a chtěl by formou dohody ukončit se mnou pracovní poměr. Avšak to v době, kdy se k němu jistě doneslo, že jsem těhotná. Ještě jsem to neoznámila oficiálně, ale myslím, že tamtamy fungují a nějak se to k šéfové dostalo. Může tohle udělat? Myslím, že ze zákona mě nesmí propustit ani v případě, že bych již byla těhotná, ale ani bych o tom sama ještě nevěděla. Máte někdo s tímto zkušenost?
Díky za rady

mikca
12. únor 2009

no tak kdyz je to formou dohody , tak na to musis prostoupit i ty...a kdyz nechces tak neni co resit a pokud jsi to jeste neoznamila, tak to oznam apak te nemuze protpustit uz vůbec....urcite do budoucna je lepsi mit zamestnavatele ..uz treba pri druhem diteti ti bude muset poskytnout stejne podminky jako u prvniho, teda pokud nemas na smlouvu na dobu urcitou.....a pokud by mel prudit, tak nastup na neschopenku a take neni co resit...kdyz jsi tehu, tak na tebe nemuze pokud na to nepristoupis 🙂

zdenallicka
12. únor 2009

na dohodu nemusis pristoupit... Bud plyne klasicky dvoumesicni vypovedni lhuta nebo takova vypovedni lhuta, ktera je dohodnuta ve smlouve.
Pokud jsi tehotna, jsi v "ochrane". Oznam mu pisemne, ze jsi tehotna a vyhodit te nemuze.

dolda
12. únor 2009

Najdi si na netu číslo na inspektorát práce a řeš to s nimi,jako těhotnou tě vyhodit nesmí.

iviska
12. únor 2009

Vyhodit tě nesmí!!!! Jako těhu jsi v ochranné době! A práci ti musí držet nastávající 3roky a pokud budeš svobodná matka, musí ti práci držet 3roky a po třech letech ti nemusí držet stejné pracovní místo, ale může tě přeřadit na jinou práci - ale vyšoupnout tě nesmí!!!

Na dohodu rozhodně nepřistupuj, popř. si zavolej na OSSZ pod kterou spadáte a řeš to přímo s nimi. Pokud by ti zaměstnavatel dělal problémy !