• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Můžu pracovat při rodičovském příspěvku?

31. srpna 2012 
Holky,mužu pracovat při rodičovskem přispěvku?Dostanu rodičak i plat nebo mi vemou ten rodičak?Dik
10. kvě 2009 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
jen můžeš a to neomezeně si můžeš vydělat, taky makám :wink:
10. kvě 2009 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Aha,a mužu se zeptat co pracuješ?A kdy jsi šla do prace?jako myslim kolik mělo tvoje ditko jak jsi začla pracovat
10. kvě 2009 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
jenjanka: pokuď jsem to já správně pochopila tak jak píše lucenek, ano můžeš neomezeně a rodičák ti dál chodit bude
já si taky přividělávám, sice to není můj obor, ale každá kačka dobrá, a šla jsem do toho když malému bylo 8m. :wink:
17. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky a pracujete z domova- něco podobného plánuju- samozřejmě nemůžu vědět, jaké mimi bude, jestli mi to dovolí- ale v práci mi něco takového nabízejí- že bych po mateřské- tj. při přechodu na rodičák- mohla pracovat z domova- dá se to s cca půlročním cvrčkem zvládnout? Manžel je překladatel a taky dělá doma, takže se můžeme u miminka střídat...
Dík
27. kvě 2009 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
kvakulka - tak pokud máš manžu doma a ještě možnost sama pracovat z domova,tak to jde.
sama chodím do práce 2 dny v týdnu - hlídá babička -nejnáročnější je to ranní vstávání...pak ještě dělám z domova a to si přizpůsobím podle prcka,takže se mu věnuji,když potřebuje a večer nebo když spí dodělávám, co potřebuji...a šla jsem do práce před měsícem, když prckovi bylo 6,5 měsíce...takže určitě se to zvládnout dá...
28. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
holky a da se pracovat na plny uvazek aniz bych prisla o rodicak ?
28. kvě 2009 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
boobinka - dá, ale máš určeno, na jak dlouho můžeš dát dítě do školky - nejideálnější je, když hlídá babička
28. kvě 2009 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj chtěla jsem se zeptat když jsem na rodičáku a pujdu pracovat,musim to jit někam hlasit na socialku?a kdo za mě plati zdravotni a socialni?děkuji
25. bře 2010 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj jenjanko,
když jsi na rodičáku a jdeš pracovat, tak to jen oznámíš zaměstnavateli, na sociálku to hlásí on sám, když tě přihlašuje a zdravotní a sociální platíš ty a zaměstnavatel jako když pracuješ normálně :slight_smile:
25. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, potřebovala bych poradit, mám 11 měsíčního syna a zaměstnavatel mi nabídl práci na plný úvazek, kdy.ž to přijmu, ale za pár měsíců zjistím, že se to s malým nedá a dám výpověď a za 2 roky se po mateřské budu chtít vrátit zpátky, musí mě přijmout, nebo ne, když jsem dala výpověď?Děkuji moc za radu.
7. dub 2010 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
kettm - Pokud zjistíš, že to nejde, tak se prostě jen znovu požádáš o rodičovskou dovolenou, není třeba dávat výpověď. Předpokládám, že budeš teď normálně zaměstnaná na svoji původní smlouvu, takže technicky už nebudeš na rodičovské dovolené, s pobíráním rodičáku to nemá nic společného. Jinak pokud bys opravdu dala výpověď, tak tím pracovní poměr definitivně končí a nemáš se kam vracet.
7. dub 2010 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky pracuji od 5 měsíců malé , ale pouze noční 12 hodinové směny , v průměru tak 7x do měsíce. V noci hlídá tatínek a ráno na mě čeká až se vrátím z práce :slight_smile:
7. dub 2010 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, chtěla bych se zaptat, jak je to se školkou nebo nějakou hlídací institucí. Jak dlouho může být dítě ve školce a je to stejné u soukromé školky?
17. srp 2010 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@jjaanca Do 3 let věku maximálně 5 dní v měsíci, mezi 3 a 4 rokem buď 5 dní v měsíci nebo 4 hodiny denně každý den. Jinak u soukromé školky je to stejné, pokud je oficiálně registrována jako školka / jesle, pokud je vedena jako něco jiného - nevím mateřské centrum, občasné hlídání dětí, tak tam žádné omezení není.
17. srp 2010 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha, takže třeba sem bych jí mohla dávat na každé dopoledne.... :slight_smile:
17. srp 2010 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@jjaanca Jo, řekla bych že jo, ale pro jistotu bych si to ověřila i u nich, oni budou přesně vědět na co se ptáš :slight_smile:
17. srp 2010 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, do kvalitativního průzkumu mé bakalářské práce hledám zájemkyně (z Prahy), které při mateřské či rodičovské LEGÁLNĚ pracují ve flexibilním režimu (např. zkrácený úvazek, práce z domova, apod.). Nehledám maminky, které pracují 8h denně celý měsíc. Podmínkou je věk dítěte (či více) do 3 let a dvoupříjmová domácnost. A hlavně ochota mi sdělit info, proč pracují, jaké s tím mají problémy či jaké jsou výhody a spoustu dalšího. Do práce bude vše uvedeno anonymně. Jsem studentkou posledního ročníku oboru Andragogika a pers. řízení, pracuji jako obchodní zástupce. Více info pošlu mailem (petrarychnovzavináčseznamtečkacz)
26. srp 2010 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
myslim, ze kdyz je zarizeni soukrome, muzes ho tam davat na jak dlouho chces a o rodicak neprijdes. Jde jen o statni skolky, jesle, protoze na to prispiva stat a jeste by ti daval rodicak. Kdyz za hlidani budes platit soukrome firme xxxtisic nic ti nevezmou.
4. zář 2010 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj chtěla bych se zeptat. Jsem doma na RD. Holce budou v říjnu 3 roky. Mám variantu na 4 roky. Od října bude chodit na 4hod. denně do školky. Sehnala jsem si na ty 4 hodiny práci na 4 dny v týdnu. Jenže jsem dostala nabídku více peněz na hodinu, pokud za mě nebude muset zaměstnavatel platit soc. a zdrav. Co musím splnit, aby to tak bylo? Protože pokud by to platit musel není už pro mě plat na hodinu nijak zajímavý- když uvážím co dám za cesty a za hlídací tety. Protože se prostě za 4 hoďky nestíhám vrátit pro holku do školky. Díky za odpověď. :wink:
20. zář 2010 ve 23:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@majda2 Je otázkou jak si to zaměstnavatel představuje... jestli tě chce zaměstnávat načerno nebo chce aby sis zřídila ŽL a pracovala pro něj na ŽL?
21. zář 2010 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
No teprve o tom budem jednat jaké jsou z jeho strany možnosti. Jen jsem chtěla být připravena a vedět jaké mám možnosti já. Jestli jsem dobře pochopila tak jediná možnost, aby ho za mě platil stát je dohoda na 150h ročně...??!!
21. zář 2010 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@majda2 Jojo, jediná legální varianta to je... ale problém je v těch 150 hodinách, protože peníze jdou napsat o něco větší, ale zas ne o moc... a při půl úvazku tohle vyčerpáš nejpozději za 3 měsíce.
21. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i aha jasně chápu. No moc díky za info :slight_smile:
22. zář 2010 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,prosiim prosim poradi mi nekdo?........
Sem na RD. Zvolili sme si variantu na 2 roky.
Mam moznost nastoupit do prace uz ted od listopadu,pritel taky pracuje. Maly bude byvat na hlidani u babicky nebo u tety...
Je potreba neco vyrizovat v tomhle pripade? Muzu brat normalne plat i rodicak tech par mesicu? (D. budou 2 roky v breznu)
28. zář 2010 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@momin Jojo, můžeš, pobírání rodičáku se s prací nijak nevylučuje, jediné kdy bys to musela hlásit, kdyby šel malý do jeslí, to musíš nahlásit a pak dokládat, že tam byl jen těch povolených 5 dní v měsíci.
28. zář 2010 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, prosim o radu...
jsem na materske 2 roky, zvolila jsem variantu 3 roky. ted mi zamestnavatel nabidl praci na castecny uvazek z domova. musim nekde prokazovat to, ze je o dite postarano nebo tak neco, abych neprisla o rodicak? hlidani bych si zajistila asi tak jednou tydne v nejakych jeslich a zbytek bych pracovala po vecerech a pres obed, kdyz syn spi...diky moc za odpoved...
11. říj 2010 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@_monique Pokud bude dítě v jeslích, tak to musíš nahlásit na soc. odbor UP a pak každý měsíc dokládat, že tam nebylo déle jak 5 dní v měsíci (někde to tedy nechtějí nosit každý měsíc, ale obecně to tak platí). Pokud bys měla soukromé hlídání, tak nikoho nezajímá, že pracuješ.
11. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i diky za odpoved! takze i kdyz je to pro toho sameho zamestnavatele, u ktereho jsem na matersky a pryci bych delala "za behu" doma s ditetem, tak to nikoho nezajima? ja prave nekde cetla, ze se musi dolozit, ze je o dite postarano....
11. říj 2010 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@_monique Nene, dokládat se to nemusí, jen v zákoně je uvedeno, že si povinna zajistit péči o dítě jinou zletilou osobou... ale nedokládá se to, řešilo by se to pouze v případě, že by ti třeba hlídal někdo pod 18 a nějaká dobrá duše to na sociálku nabonzovala, jinak je to každému fuk a dokládají se jen ty jesle / školka.
11. říj 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek