Můžu pracovat při rodičovském příspěvku?

jenjanka
10. kvě 2009

Holky,mužu pracovat při rodičovskem přispěvku?Dostanu rodičak i plat nebo mi vemou ten rodičak?Dik

lucenek
10. kvě 2009

jen můžeš a to neomezeně si můžeš vydělat, taky makám 😉

jenjanka
autor
10. kvě 2009

Aha,a mužu se zeptat co pracuješ?A kdy jsi šla do prace?jako myslim kolik mělo tvoje ditko jak jsi začla pracovat

eppik.m
17. kvě 2009

jenjanka: pokuď jsem to já správně pochopila tak jak píše lucenek, ano můžeš neomezeně a rodičák ti dál chodit bude
já si taky přividělávám, sice to není můj obor, ale každá kačka dobrá, a šla jsem do toho když malému bylo 8m. 😉

kvakulka
27. kvě 2009

Holky a pracujete z domova- něco podobného plánuju- samozřejmě nemůžu vědět, jaké mimi bude, jestli mi to dovolí- ale v práci mi něco takového nabízejí- že bych po mateřské- tj. při přechodu na rodičák- mohla pracovat z domova- dá se to s cca půlročním cvrčkem zvládnout? Manžel je překladatel a taky dělá doma, takže se můžeme u miminka střídat...
Dík

jajdaelda
28. kvě 2009

kvakulka - tak pokud máš manžu doma a ještě možnost sama pracovat z domova,tak to jde.
sama chodím do práce 2 dny v týdnu - hlídá babička -nejnáročnější je to ranní vstávání...pak ještě dělám z domova a to si přizpůsobím podle prcka,takže se mu věnuji,když potřebuje a večer nebo když spí dodělávám, co potřebuji...a šla jsem do práce před měsícem, když prckovi bylo 6,5 měsíce...takže určitě se to zvládnout dá...

boobinka
28. kvě 2009

holky a da se pracovat na plny uvazek aniz bych prisla o rodicak ?

vojtisek2007
28. kvě 2009

boobinka - dá, ale máš určeno, na jak dlouho můžeš dát dítě do školky - nejideálnější je, když hlídá babička

jenjanka
autor
25. bře 2010

Ahoj chtěla jsem se zeptat když jsem na rodičáku a pujdu pracovat,musim to jit někam hlasit na socialku?a kdo za mě plati zdravotni a socialni?děkuji

petronelie
25. bře 2010

Ahoj jenjanko,
když jsi na rodičáku a jdeš pracovat, tak to jen oznámíš zaměstnavateli, na sociálku to hlásí on sám, když tě přihlašuje a zdravotní a sociální platíš ty a zaměstnavatel jako když pracuješ normálně 🙂

kettm
7. dub 2010

ahoj holky, potřebovala bych poradit, mám 11 měsíčního syna a zaměstnavatel mi nabídl práci na plný úvazek, kdy.ž to přijmu, ale za pár měsíců zjistím, že se to s malým nedá a dám výpověď a za 2 roky se po mateřské budu chtít vrátit zpátky, musí mě přijmout, nebo ne, když jsem dala výpověď?Děkuji moc za radu.

j.a.n.i
7. dub 2010

kettm - Pokud zjistíš, že to nejde, tak se prostě jen znovu požádáš o rodičovskou dovolenou, není třeba dávat výpověď. Předpokládám, že budeš teď normálně zaměstnaná na svoji původní smlouvu, takže technicky už nebudeš na rodičovské dovolené, s pobíráním rodičáku to nemá nic společného. Jinak pokud bys opravdu dala výpověď, tak tím pracovní poměr definitivně končí a nemáš se kam vracet.

nikes
7. dub 2010

Taky pracuji od 5 měsíců malé , ale pouze noční 12 hodinové směny , v průměru tak 7x do měsíce. V noci hlídá tatínek a ráno na mě čeká až se vrátím z práce 🙂

jjaanca
17. srp 2010

Ahoj, chtěla bych se zaptat, jak je to se školkou nebo nějakou hlídací institucí. Jak dlouho může být dítě ve školce a je to stejné u soukromé školky?

j.a.n.i
17. srp 2010

@jjaanca Do 3 let věku maximálně 5 dní v měsíci, mezi 3 a 4 rokem buď 5 dní v měsíci nebo 4 hodiny denně každý den. Jinak u soukromé školky je to stejné, pokud je oficiálně registrována jako školka / jesle, pokud je vedena jako něco jiného - nevím mateřské centrum, občasné hlídání dětí, tak tam žádné omezení není.

jjaanca
17. srp 2010

Aha, takže třeba sem bych jí mohla dávat na každé dopoledne.... 🙂

j.a.n.i
17. srp 2010

@jjaanca Jo, řekla bych že jo, ale pro jistotu bych si to ověřila i u nich, oni budou přesně vědět na co se ptáš 🙂

petrajbc
26. srp 2010

Ahoj, do kvalitativního průzkumu mé bakalářské práce hledám zájemkyně (z Prahy), které při mateřské či rodičovské LEGÁLNĚ pracují ve flexibilním režimu (např. zkrácený úvazek, práce z domova, apod.). Nehledám maminky, které pracují 8h denně celý měsíc. Podmínkou je věk dítěte (či více) do 3 let a dvoupříjmová domácnost. A hlavně ochota mi sdělit info, proč pracují, jaké s tím mají problémy či jaké jsou výhody a spoustu dalšího. Do práce bude vše uvedeno anonymně. Jsem studentkou posledního ročníku oboru Andragogika a pers. řízení, pracuji jako obchodní zástupce. Více info pošlu mailem (petrarychnovzavináčseznamtečkacz)

brisalek
4. zář 2010

myslim, ze kdyz je zarizeni soukrome, muzes ho tam davat na jak dlouho chces a o rodicak neprijdes. Jde jen o statni skolky, jesle, protoze na to prispiva stat a jeste by ti daval rodicak. Kdyz za hlidani budes platit soukrome firme xxxtisic nic ti nevezmou.

majda2
20. zář 2010

Ahoj chtěla bych se zeptat. Jsem doma na RD. Holce budou v říjnu 3 roky. Mám variantu na 4 roky. Od října bude chodit na 4hod. denně do školky. Sehnala jsem si na ty 4 hodiny práci na 4 dny v týdnu. Jenže jsem dostala nabídku více peněz na hodinu, pokud za mě nebude muset zaměstnavatel platit soc. a zdrav. Co musím splnit, aby to tak bylo? Protože pokud by to platit musel není už pro mě plat na hodinu nijak zajímavý- když uvážím co dám za cesty a za hlídací tety. Protože se prostě za 4 hoďky nestíhám vrátit pro holku do školky. Díky za odpověď. 😉

j.a.n.i
21. zář 2010

@majda2 Je otázkou jak si to zaměstnavatel představuje... jestli tě chce zaměstnávat načerno nebo chce aby sis zřídila ŽL a pracovala pro něj na ŽL?

majda2
21. zář 2010

No teprve o tom budem jednat jaké jsou z jeho strany možnosti. Jen jsem chtěla být připravena a vedět jaké mám možnosti já. Jestli jsem dobře pochopila tak jediná možnost, aby ho za mě platil stát je dohoda na 150h ročně...??!!

j.a.n.i
21. zář 2010

@majda2 Jojo, jediná legální varianta to je... ale problém je v těch 150 hodinách, protože peníze jdou napsat o něco větší, ale zas ne o moc... a při půl úvazku tohle vyčerpáš nejpozději za 3 měsíce.

majda2
22. zář 2010

@j.a.n.i aha jasně chápu. No moc díky za info 🙂

momin
28. zář 2010

Ahoj,prosiim prosim poradi mi nekdo?........
Sem na RD. Zvolili sme si variantu na 2 roky.
Mam moznost nastoupit do prace uz ted od listopadu,pritel taky pracuje. Maly bude byvat na hlidani u babicky nebo u tety...
Je potreba neco vyrizovat v tomhle pripade? Muzu brat normalne plat i rodicak tech par mesicu? (D. budou 2 roky v breznu)

j.a.n.i
28. zář 2010

@momin Jojo, můžeš, pobírání rodičáku se s prací nijak nevylučuje, jediné kdy bys to musela hlásit, kdyby šel malý do jeslí, to musíš nahlásit a pak dokládat, že tam byl jen těch povolených 5 dní v měsíci.

monique_2006
11. říj 2010

ahoj, prosim o radu...
jsem na materske 2 roky, zvolila jsem variantu 3 roky. ted mi zamestnavatel nabidl praci na castecny uvazek z domova. musim nekde prokazovat to, ze je o dite postarano nebo tak neco, abych neprisla o rodicak? hlidani bych si zajistila asi tak jednou tydne v nejakych jeslich a zbytek bych pracovala po vecerech a pres obed, kdyz syn spi...diky moc za odpoved...

j.a.n.i
11. říj 2010

@_monique Pokud bude dítě v jeslích, tak to musíš nahlásit na soc. odbor UP a pak každý měsíc dokládat, že tam nebylo déle jak 5 dní v měsíci (někde to tedy nechtějí nosit každý měsíc, ale obecně to tak platí). Pokud bys měla soukromé hlídání, tak nikoho nezajímá, že pracuješ.

monique_2006
11. říj 2010

@j.a.n.i diky za odpoved! takze i kdyz je to pro toho sameho zamestnavatele, u ktereho jsem na matersky a pryci bych delala "za behu" doma s ditetem, tak to nikoho nezajima? ja prave nekde cetla, ze se musi dolozit, ze je o dite postarano....

j.a.n.i
11. říj 2010

@_monique Nene, dokládat se to nemusí, jen v zákoně je uvedeno, že si povinna zajistit péči o dítě jinou zletilou osobou... ale nedokládá se to, řešilo by se to pouze v případě, že by ti třeba hlídal někdo pod 18 a nějaká dobrá duše to na sociálku nabonzovala, jinak je to každému fuk a dokládají se jen ty jesle / školka.