Můžu při rodičovských příspěvcích pracovat?

amj
24. črc 2008

Čauky holky. dostala jsem luxusní pracovní nabídku, ale jsem na RP - hlídání by bylo, ale nevím jak s papírama, a jestli můžu mit hpp - nebo musím mit dpč..nebo cooo? nevíte někdo? jak to je ted? díky

vojtisek2007
24. črc 2008

Čauky, k rodičovskému příspěvku si dnes můžeš přivydělat neozmezeně, nemůžou ti ho sebrat, jenom kdybys dávala dítě do školky (jeslí) na víc dnů, než je to povolený. 😎

amj
autor
24. črc 2008

to vim, budu mit soukromý hlídání, nebo soukr. jesle... nic státního 🙂 to jim to přece nenechám 🙂 tak dík za info

mikca
24. črc 2008

amj nepotrebujes nic ..nikomu nic nemusis hlásit ..jde jen o to jestli budes mít prijem vetsi nez je ziv minimum jelikoz jestli ne, tak se tam pocita jinak zdr a soc pojis.....to mam trea ja delam jen dva dny v tydnu a nevyplati se mi mit pracovni smlouvu, ale dohodu o pracovni cinnostu tam je to placenitrochu jine...ale jinak nic nepotrebujes 🙂

amj
autor
25. črc 2008

mikca - to je právě HPP za moc slušný peníze, jinak bych do práce nešla... a byla doma. tak to asi vezmu...aspon si toho našeho malýho čerta užije babička 😠

amj
autor
27. črc 2008

mikca - a nevíš jak to je? jsem na md, mám smlouvu se zaměstavatelem - měla bych nastoupit v r. 2010. a ted bych chtěla nastoupit jinam - musim to ukončit s tím co jsem pracovala před těhu, nebo můžu mit dvě smlouvy? dva souběžné prac. poměry?

mikca
27. črc 2008

než jsem přešla ze zaměstanvatelem na dohodu o pracovní činnosti tak jsem měla taky řádnou pracovní smlouvu, která se mi ovšem nevyplatila.....ale původního zaměstnavatele jsem si nechala..tam jen musíš nahlásit že budeš uplatnovat nějak ty daně, jinak můžeeš mít dvě smlouvy....

amj
autor
27. črc 2008

já uplatnuju daně stejně sama, jsem ještě navíc OSVČ...když už tak už 🙂 tak to je super, to si můžu nechat všechno co mám 🙂 no hurá hurá 🙂