Můžu se po odhlášení z ÚP za týden zase přihlásit?

destovakapka
13. lis 2012

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli to je opravdu pravda, když se sama odhlásím z úřadu práce jenom na týden, jestli se pak můžu za týden zas přihlásit? Na úřadě práce jsem 3 roky a tak dávku v nezaměstnanosti nepobírám. Za ten týden si nic nevydělám.
Důvod odhlášení:
Mám jet v pondělí na 3 dny na zaučení do jiného města. Mám se vracet ve čtvrtek, jenomže na ten den kdy se mám vracet odpoledne mám danou schůzku na úřadě práce na 8:15hod.rano.Dneska jsem byla na úřadě práce s tím, že v pondělí jedu na zaučení do Českých Budějovic a vracím se ve čtvrtek, na ten den mám na ráno domluvenou už 2 měsíce předem schůzku. Po 3 dnech zaučení mi mají oznámit, jestli mě berou nebo ne. Na úřadě práce se mě ptala, jestli mám pracovní smlouvu nebo dohodu o provedení práce, že si můžu přivydělat 4 000kc hrubého a být na úřadě práce. To jsem řekla že nemám a nevím asi dostanu dohodu o provedení práce. Na pracáku mi řekla, že jedině té paní zavolat a zeptat se asi dostanu dohodu o provedení práce, že kdybych ji nedostala a já tam jela, byla vedená na úřadě práce a tam přišla kontrola do obchodu, že dostanu pokutu a ta je prý velká. Paní jsem teda volala, jak jsem byla u té pracovnice na pracáku, volala jsem ji 5x ale pořád mě to říkalo, že účastník telefonuje, čekejte prosím. Tak když jsem tam volala 5x a neúspěšně tak mi na pracáku řekla, že pokud tam chci jet a nebudu mít tu dohodu, že se mám jedině na tu dobu co budu tam odhlásit a jak přijedu tak se přihlásit. Termín že mi nemůže posunout, že ho má daný v pc, jedině že bych řekla, že tam jedu ve čtvrtek na pohovor a v pátek že bych přišla na pracák s papírem potvrzením, že jsem v ten čtvrtek byla na pohovoru. Na pracáku mi sama moje pracovnice řekla, že proč tam nejet když by se pak naskytla možnost, že by mě vzali a tím pádem dostala pracovní smlouvu. Jenomže po mě chce abych ji dala dohodu o provedení práce nebo se odhlásila z úřadu práce, když bych tam jela. Z úřadu práce že bych se odhlásila 14. 11. na pracáku že prý budu evidovaná až do 18. 11. do neděle. V pondělí 19. 11. Že bych jela na zaučení, 22. 11. bych se vrátila, ten den schůzka na pracáku zrušena. Já se přišla na úřad práce zaregistrovat 23. 11. Tak proto jsem se chtěla na týden odhlásit, že nemám tu dohodu o provedení práce.

berenika39
13. lis 2012

kapko, to jsem zase já. já tomu rozumím, co píšeš. ale to je tak konkrétní situace, že to prostě zase - jako všechny tvoje předchozí dotazy, veřejná diskuse nevyřeší. musíš se zeptat na tom úřadu práce. podle toho, co píšeš, to vypadá, že jo, že v pohodě, odhlásíš se, pojedeš, přihlásíš se....těžko to bude deset tisíc maminek na MK vědět líp , než ta konkrétní paní na konkrétním úřadě. i když si někdy o úřadech myslím svý. 😉

jarkalada
13. lis 2012

@destovakapka pokud jsem to dobře pochopila-úřednice ti nabídla, abys jí řekla, že jedeš ve čtvrtek na pohovor a v pátek se tam už můžeš stavit. V tom by snad tvůj případný budoucí zaměstnavatel neměl vidět problém-ve vystavení toho potvrzení, žes u něj byla na pohovoru... ? To se ale musíš domluvit s nima sama

destovakapka
autor
13. lis 2012

@jarkalada

Já jsem to pochopila zas tak že kdybych ji řekla rovnou že ve čtvrtek nemůžu přijít že jedu v ten čtvrtek na pohovor do českých budějovic,že by mi řekla že si tam mám nechat potvrdit potvrzení že jsem byla na tom pohovoru a že přindu v pátek,tohle jsem měla říct teda místo toho že bych potřebovala odložit termín že jedu na 3 dny na zaučení.Jenomže já jsem tohle jako první neřekla a nepochopila jsem to že ji to mám tak říct v tom kanclu.To není můj budoucí zaměstnavatel,ja nevím asi mě po zaučení vemou,nás tam jede víc na zaučení.Jenom nevím když tam zítra zas přindu a řeknu ji že ve čtvrtek jedu na pohovor že se nemůžu v ten termín dostavit asi mi na to řekne o tom potvrzení.Ona mi říkala že když bych tam jela,přišla kontrola tak dostanu pokutu a že to je vlastně nelegální práce i když bych za to nedostávala žádné peníze.Já jsem teda z toho už jelen.