Můžu si na MD přivydělávat? Jak to vyřešit smluvně?

anitrams
4. únor 2009

Ahojte, dohodla jsem se se zamestnavatelem, ze budu s mimisem pracovat na 4h denne.
Bohuze jsem nikde nenasla, jestli si muzu na materske prividelavat (na rodicovske tusim, ze ano), ale
nevim jak to vyresit smluvne.
Mam si kvuli tomu udelat zivnostak neco jen zkratit smlouvu na polovicni uvazek? Do jake vysi si muzu privydelat?

Mate nekdo zkusenost? Prosim poradte. Moc diky

kachnifu
4. únor 2009

Ahoj anitrams..
Na mateřské,což je ppm nesmíš pracovat.Jedině na černo.Také jsem to tak měla.Nejde na to udělat,ani žádná smlouva.Jinak by ti tu ppm vzaly.Můžeš až ode dne kdy nastoupíš na RD..A u t si můžeš přivydělat kolik chceš..Klidně i na plný úvazek..

anitrams
autor
4. únor 2009

Takže rešením je ŽL manžela? To by nemělo vyplácení PPM ohrozit, ne?

kachnifu
4. únor 2009

To by ohrozit nemělo.V tom už ti neporadím.snad se ještě někdo připojí.

mikca
6. únor 2009

ani na PPM si vydalavat nemuzes jelikoz je to vlastne nahrada mzdy..takze se divim zamestnavateli ze ti bude platit jakoby nhradu mzdy a pri tom te platit.....takze si myslim ze to ani nevyresi ZL manzi, kdyz budes delat pro stejenho zamestnavatele..si myslim

vojtisek2007
6. únor 2009

holky - při PPM (mateřské) si nesmíte těch 28týdnů vydělávat u toho zaměstnavatele, u kterého si PPM nárokujete - takže u jiného, nebo na živnost klidně vydělávat můžete - když budete mít dva zaměstnavatelel ale žádat o PPM jen u jednoho, u druhého klidně můžete dál pracovat, idkyž u prvního budete na PPM, stejně tak je to když máte zaměstanavatele a ještě bokem třeba vedlejší prac.poměr na živnsot - tak u zaměstnavatele můžete čerpat PPM a na živnost dál podnikat - nebo čerpat PPM z podnikání a u zam.normálně dál pracovat....

anitrams
autor
6. únor 2009

Takze muzu mit ŽL psaný na sebe a fakturovat praci memu stavajicimu zamestnavateli? Nejak se v tom ztracim. 😵

vojtisek2007
6. únor 2009

ani - živnosťák můžeš mít určitě - z živnosti si PPM nečerpáš - takže si myslím, že by v tom neměl být problém - PPM čerpáš z poměru zaměstnanec X zaměstnavatel.... - zkus si zavolat na sociálku kam spadáš, tam ti řeknou přesně - zase když bys vlastně fakturovala stejnému zaměstnavateli ....no teď se v tom ztrácím i já....nebo ŽL na tebe + dohoda, že po dobu tvé mateřské vykonává práci on

anitrams
autor
6. únor 2009

moc dekuji za info, v pondeli tam cinknu. Ted se u nas tvori nejake nove podminky odmenovani, takze po mne chteji vedet, jak to se mnou bude. 😵

luciusek
6. únor 2009

Holkypři PPM si můžete pracovat u toho samého zaměstanavatele od kterého pobíráte PPM,ale na jiné pracovní pozici než jste pracovaly do teď:Pokud najdu ještě někde ten odkaz kde jsem to četla tak vložím.Ale já bych se potřebovala zeptat:Když mi PPM vychází kolem 6200kč jestli mi sociálka doplatí do 7600kč jako kdyby do rodičovského příspěvku.Děkuji moc

luciusek
6. únor 2009

http://aktualne.centrum.cz/finance/online-porad...

Holky,to je k tomu vydělání při mateřské.

vojtisek2007
6. únor 2009

luci - do 7600 ti to doplací sociálka - musíš si zažádat rovnou i o rodičák - tam doložíš potvrzení z OSSZ kolik budeš mít na den a každý měsíc ti pak podle toho dorovnají do 7600

wien
12. bře 2009

ahojte, ja sa vám sem trochu votriem 😅
pracujem v ČR a teraz mám možnosť vrátiť sa do práce na 4 h denne. ale vraj nebudem mať normálnu zamestnaneckú zmluvu na polovičný úväzok, ale aby som neprišla o rodičovský príspevok, tak so mnou spíšu dohodu o vykonané práci. nie je to kravina? ja som myslela, že po novom môžem popri rodičovskom príspevku aj normálne pracovať na riadnu zmluvu, nie?!?

mikca
13. bře 2009

wien jasne ze pri rodicaku si muzes neomezene privydelata muzes mit smlouvu na dobu neurcitou a normalni smlouvu apod...na rodicaku je jen omezena dochazka ditete do skolky aby jsi neprisla o RD, ale privydelat si muzes kolik chces i treba milion 😀 ..takze se poptej....ja to treba mam taky tak..mam dohodu jelikoz ale delam jen dva dny v tydnu, tak by se mi nevyplatilo kvuli vypoctu mzdy...

wien
13. bře 2009

mikca, díky. aj tak budem musieť kópiu zmluvy dať aj na úrad práce, tak sa tam na to hneď opýtam. ale pokiaľ si pamätám, tak keď som sa na to pýtala, keď som prechádzala z materskej na rodičovský, tak to bolo tak. neviem, skade naša účtovníčka vyhrabala takú inú informáciu 😕

kacka.va
13. bře 2009

luciusek: u toho samého zaměstnavatele to během mateřské nejde. jen pokud by byl druhý zaměstnavatel, u kterého PPM nečerpáš.
wien: během rodičovské dovolené můžeš dělat i na částečný úvazek nemusí to být na dohodu, akorát nesmíš při tom dávat dítě do školky na víc hodin, než je dané v zákoně. Takže pokud budeš dělat z domova a nebo jinak zajištíš péči o dítě, např. babičky, tak na částečný dělat můžeš.
aha, už to psala mikca 🙂
tady v čechách se mám dojem smlouva nikam nedává.

wien
13. bře 2009

kacka.va, ja mám taký dojem, že mi vtedy pani na úrade povedala, že robiť môžem, ale musím im to oznámiť. myslím, že kpiu zmluvy si asi založí do mojej zložky. ja som jej musela dávať aj kópiu mojej starej pracovnej zmluvy, keď som prechádzala na rodičovský príspevok. ale možno sa to týka len tých, ktorí sú z inej krajiny EU, neviem.

kacka.va
13. bře 2009

to je možný 🙂, po mně nic nechtěli