Můžu si přivydělat při rychlém čerpání rod. příspěvku?

andrea.r
30. zář 2008

Ahoj
Holky,poradte mi. Nevite nahodou,jestli je mozne privydelavat si neomezene i pri rychlem cerpani rodicovskeho prispevku(2roky).

mikca
30. zář 2008

při rodičáku si můžeš přivydělávat neomezeně bez oheldu jakou čerpáš varintu takže odpověd je že... můžeš... 🙂

andrea.r
autor
1. říj 2008

diky za radu.
ja se vubec musim rozhodnout...vracim ze z cest po svete a planujem co nejdriv mrnouse,takze mam dilema...bud se jeste na tech 270dni vratit do prace,abych mela odpracovano na ty prvni dve varianty rodicaku+materskou(mela bych diky tomu narok i na tu rychlou variantu),anebo brat tu 4-letou a pri ni privydelavat.ja sem si totiz behem cest neplatila nemocenskou ani socialni a sem pryc skoro 2roky ☹ .ale zase se mi nejak nechce cekat jeste 9mesicu,nez budem moc zadelavat 😀 ..a vlitnout do toho hned po nastupu,to je taky blby.takze to asi necham na osudu,jak mi nadeli a podle toho se pak uvidi....co byste na mem miste udelali vy? poradte

mikca
2. říj 2008

andrea já bych nastoupila do práce alespon na tři měsíce zkušební dobya pak se pokusit o mimi a jakmile bych otěhotněla, tak bych nastoupila na nemocenskou a pak budeš mít nárok na po nemocenské na mateřskou..sice né na tu dvouletou jelikož ta je ovlivněna vydělkem resp. musí ti byt vypočítána PPM na 380kč na den..ale mělaby jsi nárok na čerpání tříleté varianty..což je tedy lepší než 4 letá 😝
já teda osobně nesjem moc zastáncem 2leté varianty pokud teda vysloveně nepospícháš do práce ..jelikož by jsi musea dávat dítě někomu hlídat, jelikož do školky by mohlo jen na 5 dní v měsíci...mluvim teda za sebe, ale aby mi už ve dvou letech ovlinoval vychovu někdo jinej je na mě moc brzo.

andrea.r
autor
2. říj 2008

diky moc za radu....co se tyce te dvoulete,my planujem dva mrnouse po sobe,takze by to bylo idealni,ale nechci nejak moc kalkulovat,protoze uz mam za sebou jeden smutny konec ☹ ,takze to chci nechat na prirode,protoze uz mi jednou dala najevo,ze ona rozhoduje....nicmene sem moc rada ze si mi poradila,dekuju