Na co mám nárok při druhém těhotenství?

adelajnka
12. črc 2011

maminky,chtěla bych se zeptat,jsem na 3leté RD,chtěla bych otěhotnět a nastoupit tím pádem na mateřskou a dále zase na 3letou RD.problém je v tom,že už asi nestihneme otěhotnět(mám zdravotní problémy),tak aby mo to vyšlo do konce RD(končí mi říjen 2012)když nestihnu porodit před koncemRD,tak nastoupím na neschopenku(pracuji ve zdravotnictvi).jenže sem ted slyšela,že už budu mít rodič. příspěvek jen 3100kč,protože sem neodpracovala nějaký "dny" v práci mezi MD a automaticky budu mit 4letou RD.v případě,že by sme to stihli do konce první RD,tak to zůstává stejné.rodičovský příspěvek by byl 7600kc.vůbec tomu nerozumim.a poradíte mi??doufám,že je to srozumitelné 🙂 děkuji

knobloska
12. črc 2011

@adelajnka já jsem ten případ, 7.7. mi končila nemocenská, takže ještě nevím, jaká mateřská mi od zaměstnavatele přijde, ale já si myslím, že je to jedno, kolik dní máš odpracováno, jsi prostě pořád zaměstnanec, tak máš nárok na mateřskou v plné výši.

adelajnka
autor
13. črc 2011

@knobloska mateřskou sem si myslela,že budu mit stejnou.smlouvu mam na dobu neurcitou,ale jestli budu mit stejny rodicovsky prispevek stejny jako ted(7600kc)to nevim.ale diky 😉

knobloska
13. črc 2011

@adelajnka já myslim, že ano.

j.a.n.i
13. črc 2011

@adelajnka Pokud budeš mít nárok na PPM, tak máš nárok i na výběr délky rodičáku.