Na co se vymluvit v práci. Poradíte?

8. čer 2020

Jsem po SP a jsem znova tehotna. Jde o to, ze mam fyzicky narocnou praci a rada bych, alespon prvni trimestr bych chtela zustala doma, ale nechci v praci rikat, ze jsem tehotna. Poradite na co se vymluvit?

tasimia
8. čer 2020

Jedině asi jít na nemocenskou, pokud to nechceš říkat..

e7
8. čer 2020

Měla by jsi to říct šéfovi aby tě přeřadil na lehčí práci, pokud nemá žádnou lehčí práci, musí tě nechat za 100% platu doma 😉 a pokud se ti to nechce řešit takhle tak na Gyn ti třeba vystaví neschopenku ale za to by tě tady plno ženských zlinčovalo 😂

autor
8. čer 2020

@tasimia to ani jinak nepujde, ale pracuju v malem kolektivu. Nejak si nedovedu predstavit, ze prijdu reknu “jdu na nemocenskou”.... to bude kecu...

autor
8. čer 2020

@e7 sefovy prave nic rikat nechci, protoze te jsem to poprve rekla a rekla to bez meho svoleni uplne vsem. To same po potratu, opet to rekla vsem. No, asi ji proste tedy reknu, ze jdu marodit.

houbulenka
8. čer 2020

jdi k dr. a on ti napise neschopenku.. posle to do prace a vic neresis.. max kdyz ti zavola sef a opta se te co ti je reknes mu ze mas nejaky problemy.. tot vse..

jjasmina
8. čer 2020

Upřímně ona kolikrát neschopenka zrovna z gyndy to řekne za tebe 🙂

daisymaminka
8. čer 2020

Já měla do prvního screeningu ve 13tt neschopenku od obvodní dr., právě z důvodu, aby to hned všichni v práci nevěděli.!!! Šéf byl fajn, ale hrozná slepice, všechno všem hned vykecal. Po screeningu už jsem s neschopenkou přešla ke své gynekoložce.

Pro autorku - zkus se domluvit s obvodní dr. Jsi po SP a máš těžkou práci, jednala bych narovinu, věřím že ti vyhoví, minimálně za zkoušku to stojí. Neschopenka se pošle do zaměstnání, fyzicky tam vůbec nemusíš, a máš klid. 🙂

e7
8. čer 2020

Když ti napíšou neschopenku na Gyn stačí říct v práci, že máš třeba cystu. V září jsem s cystou byla měsíc na PN, protože mám taky fyzicky náročnou práci a při cystě nemáš tahat nic těžkého 😊 jestli máš rozumného gynekologa nebo alespoň sestřičku tak ti to napíšou 😉

vercamudrunkova
8. čer 2020

kamarádka, řekla, že jde marodit ze zády 🙂

pavlinar
8. čer 2020

Ja bych se vymluvila na zanet mocaku. Uz ted muzes simulovat priznaky, jak te boli bricho atd.. a taky by to mozna slo z gyndy..

eloise02
8. čer 2020

@vercamudrunkova Jasně, to je moc chytré, sice neschopenka přijde z gyndy, ale všichni jsou blbí a budou věřit, že marodí se zády...😵

j.a.n.i
8. čer 2020

@e7 No, pokud má rozumného gynekologa, tak nebude chtít podvádět jen protože má zakladatelka problém s tím oznámit v práci těhotenství.

cilkat
8. čer 2020

Zkusit vzít potvrzení z gyndy obvodakovy a vysvětlit mu situaci, aby napsal neschopenku.
Hloupé je, že v pozdějším trimestru ale budeš muset v práci přiznat barvu včetně toho, že sis sehnala neschopenku od obvodaka a proč. (A držím palce, ať fakt musíš a vyjde vše, jak má 😉 ).

balogis
8. čer 2020

Říct v práci..já to řekla moji nadřízené hned právě kvůli náročné práci,kterou sem v závěru stejně dělala jelikož těhotenství bylo úplně v pohodě a já se cítila dobře,aby měla případně pochopení...žádný z mych lékařu by mi nenapsal neschopenku když by pro to nebyl důvod a těhotenství není nemoc,takže pokud je vše v pořádku tak lékař jen tak neschopnost nevypise,teda neměl by.Je třeba zajít za vedením a domluvit se s ním, záleží na tom jak těžkou práci máte,ale měli by vás případně přeřadit jinam.

balogis
8. čer 2020

A ještě chci podotknout ,že pokud půjdete na pn budete značně omezována vycházkami a to je peklo,já byla na pn měsíc před nástupem na md protože sem začala otykat a teda trčet doma nebylo nic moc

vercamudrunkova
8. čer 2020

@eloise02 kamaradka měla neschopenku od obvodního lékaře 🙂

e7
8. čer 2020

@j.a.n.i úplně jsem čekala, kdo se ozve 🤦😂 až budete dělat v malém kolektivu, kde jsou samé ženské (drbny) tak to pochopíte 😉

A vycházky se dají vydržet, jsem na PN už 4.měsic a neřekla bych, že mě to nějak omezuje. Stejně většinu času prospím a nemám ani chuť někde trajdat. To už musí být 😊

balogis
8. čer 2020

@e7 já dělala v kolektivu šesti žen a nepřišlo mi že by je moje těhotenství nějak zajímalo natolik aby drbaly 🤷

balogis
8. čer 2020

A teda když už sem musela na neschopenku- u prvního těhotenství sem byla nemocná- u druhého sem natekla,tak mi pn psala gynekoložka

orisek56
8. čer 2020

Buď ti jde o male nebo o keci. Promiň, ale ty byly jsou a budou. A jestli chceš kvůli pomluvám riskovat, tak si hraj na Partizána. Mimochodem tem více intuitivnim dojde, co je za neschopenku z gynekologie. Já Nana blbá to taky tutlala a nakonec jsem skončila ve špitále se zachrankou a ještě měla strach abych ne potratila. Skoro jsem se v práci ustvala a stejně, to na mě poznali že jsem těhotná a pro změnu mě drbali že jsem nezodpovědná.

orisek56
8. čer 2020

Mimochodem jsi těhotná jako každoročně několik set tisíc ženských v této zemi, nemáš lepru nebo AIDS. Prostě přiznej pravdu, ať můžete s nadřízenými něco vymyslet. Ve výsledku tajnustkareni se ti stejně vrátí jak bumerang. Tak a teď mě sezerte

e7
8. čer 2020

@balogis tak já jsem třeba nechtěla aby se to doneslo k mé rodině, že jsem těhotná. A stejně jedna šla a vyslepičila to mojí kamarádce, naštěstí jsem to utla hodně brzo, takže se to nikdo nedověděl... Takže asi tak. A já stejně měla problém takže jsem na PN. Ale u nás z práce chodí všechny co otěhotní na PN 🤷

Ale to je každého věc, ať si slečna/paní dělá co uzná za vhodné. Každý k tomu řekl svoje jak to cítí 😊 a opravdu se tady nechci s nikým dohadovat..

balogis
8. čer 2020

@e7 tak jasný pokud je v těhotenství problém tak je pn na místě

jako_mala_holka
8. čer 2020

@balogis tak pokud clovekovi opravdu neco je, tak vubec vychazky neresi a je rad, ze tu neschopenku ma... ja ji mela od listopadu do konce dubna a byla jsem rada, ze jsem rada, vychazky jsem vyuzila velice malo, do vanoc snad vubec

sudylichozrout
8. čer 2020

@houbulenka Neschopenku nenapise, pokud neni objektivni duvod.

Nechapu, kde je problem. Pokud nechces delat svou praci, rekni to sefovi a on te musi preradit, pokud tva prace nesmi byt vykonavana tehotnou dle zakoniku prace. Pokud svou praci vykonavat muzes, pracuj a nechod se flakat na PN. Tehotenstvi neni nemoc.

balogis
8. čer 2020

@jako_mala_holka no to je jasný ale pokud má člověk pn jako výmluvu aby se o tom nikdo v práci nedozvěděl a nic mu není,tak to musí být na hlavu 😳

jako_mala_holka
8. čer 2020

@balogis tak pak neschopenka nema predevsim smysl... a pokud ji dostane, tak posledni starost by mely byt vychazky... 🙂

95newmommy2020
8. čer 2020

Já byla na PN od začátku kvůli nevolnostem a zvracení, protože opravdu neslo obsluhovat klienty v bance a u toho zvracet do koše nebo odbíhat. Doktorka nic neřešila a napsala PN bez problému, stačilo si o ni říct. Nevolnosti pochopí snad každý dr, zvlášť když jde o fyzicky náročnou práci. Jinak bych zkusila to uhrát fakt na neschopenku od praktika, třeba skrz ty nevolnosti. 🙂

j.a.n.i
8. čer 2020

@e7 Nějak nevím, co bych měla podle tebe pochopit, to bys možná spíš ty měla pochopit, že ne každý je předposraný z toho, jestli ho náhodou nějaká drbna nepomluví... A jen tak mimochodem, já v malém ženském kolektivu pracovala, v podniku, kde byl děsný problém i posun pracovní doby o půl hodiny a místo toho abych tajila těhotenství a vymýšlela podvodnou neschopenku, tak jsem si prosadila homeoffice. Jo, dívali se na mě dalších 8 let skrz prsty a nejspíš mě i děsně pomlouvaly, ale to je jejich problém a ne můj, já se díky tomu mohla z domova vrátit k práci v půl roce dítka, pak zvládla ještě druhé a homeoffice už mi zůstalo. Řešit to PN, protože co kdyby se to někomu nelíbilo, tak jsem zbytečně půl roku omezená vycházkama, pak sedím 5 let doma a pak jak blbec řeším, jestli stihnu školku nebo ne.

majena39
8. čer 2020

Když ti vystaví neschopenku obvodní doktor, tak to nikomu napadné nebude. Diagnoza se tam nepíše a v práci řekneš bolesti zad nebo něco takovýho. To nikdo nepozna a je to lečba na dlouho... obstříky, rehabilitace 😀 To jim divny nebude 🙂