Na kolik dní placené dovolené mám nárok po návratu z RD?

karotky
16. kvě 2013

Rodičovská dovolená mi končí koncem července a zrovna v době,kdy by měli mít ve firmě celozávodní dovolenou(zřejmě asi 14 dní 😝 ).Tak by mě zajímalo,jestli mám nárok na plný počet dní,který bývá na celý rok nebo jen na ty dny,které si tam od července(tzn. 1den za 1,5 měsíce docházky do zaměstnání)do konce letošního roku napracuji?

moudivlacek
16. kvě 2013

ja mam pocit, ze jsem mela jen ty odpracovane a prijde mi to i logicke, nekdo prikde na zacatku prosince a hned by si vybiral dovolenou 😀

j.a.n.i
16. kvě 2013

@karotky Nebudeš mít nárok ani na celou, ale ani na ty dny, které odpovídají době od července. Budeš mít celou dovolenou krácenou podle pravidel pro zameškání více jak 100 pracovních dní, takže odhaduju (nepočítala jsem to) že budeš mít 10/12 dovolené.

j.a.n.i
16. kvě 2013

@moudivlacek Není podstatné co je logické, ale co je uvedené v zákoně 🙂 pro příklad, pokud někdo po RD nastoupí 1.10., tak má nárok na 7/12 dovolené, pokud cca 10.10., tak má nárok na 2/12... taky tam logika není, přesto to je pravda.

moudivlacek
16. kvě 2013

@j.a.n.i tak to slysim poprve, to me v praci asi lohli 😀 ja to teda mela slozitejsi v tom,ze jsem loni v dubnu nastoupila na miniuvazek a na plny az od zari, takze je to mozne

karotky
autor
16. kvě 2013

@j.a.n.i ,.....................to lomítko mezi čísly máš místo pomlčky? 😕
Jako,že od toho 1.10. je nárok na 7 nebo 12 dní dovolené?

karotky
autor
16. kvě 2013

@j.a.n.i ,...................teď jsem se někde dočetla,že to má být sedm 12in,ale i tak se v tom ztrácím. 😀
Tady( www.poradna-pracovni-pravo.cz/rada/narok-na-dov... )třeba píší toto:"Zároveň splnila podmínku 60-ti odpracovaných dní od počátku roku 2011 a tím ji vznikl nárok na 20 dní letošní dovolené." 😕
To se týká poze toho,kdo těch 60 dní odpracuje přesně na den od začátku Nového roku a nebo je jedno,kdy těch 60 dní v tom roce odpracuje?

j.a.n.i
17. kvě 2013

@karotky Je jedno, kdy se těch 60 dní odpracuje, vždy vznikne nárok na celou dovolenou, ale pak se v druhém kroku řeší, jestli v daném kalendářním roce nebylo zameškáno víc jak 100 pracovních dní a pokud ano, tak se ta celá dovolená začne krátit.

karotky
autor
17. kvě 2013

@j.a.n.i ,........................mě by fakt zajímalo,kdo tyto počty vymýšlí? 😅