Na RD, musím ukončit starý HPP než nastoupím do nového?

fazole11
6. bře 2014

Maminky prosím o nějaké důvěryhodné informace: mám možnost teď od dubna nastoupit do "nového" zaměstnání. Ale do září jsem správně na rodičovské dovolené. Takže v září bych měla správně nastoupit do "starého" zaměstnání. Musím ukončit "starý" HPP ještě do 31.března, když budu mít nový od 1. dubna, nebo mohu déle (nějak v průběhu rodičáku) - tedy do toho září? Jde mi o to, že pokud se ve "starém" zaměstnání šprajcnou a nedají mi dohodou, ale s 2měsíční výp. lhůtou, tak jak s nástupem do nového - budu moci nastoupit toho 1. dubna? A jak je to s rodičákem. mám na něj do toho září nárok, nebo mi už od dubna nebudou platit? Děkuji moc za nějaké rady či zkušenosti ......

prdecek
6. bře 2014

já teda nevím, ale myslím, že 2 HPP nemůžou být ani normálně, když na rodičáku nejsi. Takže zřejmě budeš muset u strarého zaměstnavatelé prac. poměr ukončit. Ale nevím jak to tam je s tou výpovědní lhůtou když jsi na rodičáku. Na to ti nejlíp asi odpoví na pracáku.

j.a.n.i
6. bře 2014

Pokud se nejedná o stejnou práci a tedy střet zájmů, tak můžeš mít kolik chceš pracovních poměrů. Takže bych zatím nechala oba a výpověď podávala až budeš vědět, že v tom novém chceš zůstat. A rodičák ti neseberou.

mysicka_lb
9. bře 2014

Můžeš mít HPP, kolik chceš, a původnímu zaměstnavateli nemusíš nyní nové místo vůbec hlásit. Ptala jsem se na něco podobného v právní poradně, tak to vím.