Na RD, syna do MŠ nevzali, do práce se moc vracet nechci

misicka455
5. říj 2014
Prosím o rady , mám takový problém a nevím jak sním. Jsem na rodičovské dovolené s druhým dítětem. RD mám na 3 roky a v dubnu příštího roku bych se měla vrátit do práce. Bohužel syn se mi do školky nedostal a já nemám hlídání . A moje otázky když bych dala v práci výpoveď já zda bych dostala nějaké peníze od úřadu práce a z jaké částky by se mi to eventuelně počítalo. Zda když bych si prodloužila rodičák o 4 měsíce zda by mi v té době mohly dát výpověd oni. Do práce se moc vracet nechci ani tak takže by mi rozvázaní prac. poměru nevadilo.Nedalo bych to skrz dvě děti neb jsem před mateřskou dělala na směny. Ale chtělo bych vědět co by pro mě bylo skrz finance nejpřijatelnější neb si nemohu dovolit zůstat bez peněz . A další otázka když byl byla na úřadě práce tak si asi brigádně přividělávat nemohu? Je tu někdo kdo tomu trochu rozumí ? Díky
j.a.n.i
5. říj 2014
No, pokud po RD vůbec nenastoupíš do práce, tak dostaneš podporu počítanou z průměrného platu, tedy cca 3600,- na začátku a ke konci nějakých 2900,-. Pokud bys po RD alespoň na chvíli nastoupila, tak se ti podpora počítá z platu.
A jinak prodloužení rodičáku je v práci nezajímá, ty seš povinna den po 3. narozeninách nastoupit nebo se s nima nějak dohodnout, ať už na neplaceném volnu nebo na ukončení pracovního poměru.
Jinak na UP si můžeš přivydělat do poloviny minimální mzdy, ale po tu dobu nebudeš dostávat podporu.
misicka455
autor
5. říj 2014
@j.a.n.i děkuji

Sem začni psát odpověď...

Odešli