Na RD výpověď k 1.1.13 - mám to nahlásit na pracáku?

veverka.r
28. pro 2012

Ahojte holky, určitě mi poradíte, včera jsem si z pošty přinesla škaredý dopis od zaměstanavetele, že mi k 1.1.13 končí smlouva na dobu určitou. Výpověď mě tam netrápí, protože jsem po mateřské chtěla změnit místo, ale s tím spojené starosti. Jsem na mateřské a budu ještě dva roky. Zajímá mě co nejdříve udělat. Musím se jít nahlásit na pracák, když jsem na mateřské??? Dneska se už nikde nemůžu dovolat pro radu ☹
😉

ined77
28. pro 2012

@veverka.r ...teď nedělej nic, řešit to budeš až ti skončí RD 😉 .

veverka.r
autor
28. pro 2012

@ined77 Děkuji

aknel72
28. pro 2012

@veverka.r na pracák se přihlásíš až ti skončí rodičák,ale od toho 1.1.2013 tě zaměstnavatel odhlásí ze zdrav. pojišťovny, měla by sis tam pak zavolat , jestli nebude v tomhle nějaký problém

maladama
28. pro 2012

@veverka.r určitě se musíš nahlásit na zdravotní pojišťovně - sice za tebe pojistné platí stát, ale jen v případě, kdy tu změnu nahlásíš. Pokud ji nenahlásíš, tak máš problém a pojistné budou vymáhat po tobě.

j.a.n.i
28. pro 2012

@veverka.r Tak především nejsi na mateřské a od 1.1. nebudeš ani na RD, budeš pouze osoba pobírající rodičovský příspěvek. Na pracák se hlásit nemusíš, nepředpokládám, že bys chtěla hledat práci. Akorát je potřeba nahlásit na zdravotní pojišťovnu, že pobíráš rodičák, aby za tebe platil zdravotní stát.
Jo a výpověď si nedostala, prostě jen skončila smlouva.