Na ÚP, jedu na zaučení bez smlouvy. Mám to na ÚP říct?

destovakapka
6. lis 2012

Dobrý večer, mám takový problém, jsem vedená na úřadě práce, dneska mi volala paní ohledně práce, jestli můžu přijet na 3 dny na zaučení do města kde mají sídlo, že tam budu ubytovaná. Že mě zaučijou a pak mi řeknou asi mě berou nebo ne. Vracet se mám ve čtvrtek a v ten den jsem obědnaná na úřad práce na 8:15hod. potřebovala bych ten termín posunout, jenomže nevím když by se mě ptala na úřadě práce z jakého důvodu to chci posunout tak nevím jestli můžu říct že od 19.11.jedu na zaučení a mám se vracet 22.11.když nemám pracovní smlouvu, zrovna v ten den kdy mám schůzku na pracák se mám vracet z toho zaučení. Děkuji za rady.

jarkalada
6. lis 2012

@destovakapka z tvých příspěvků nabývám pocitu, že máš problém se sdělováním pravdy. Mimo jiné 🤐 😀
Samozřejmě úřednici řekni pravý důvod-bude jen ráda, že si sama hledáš práci.

wiwiane
7. lis 2012

@destovakapka doporučuju uzavří smlouvu dohodu o provedení práce jinak se vystavuješ tomu, že když přijde kontrola dostaneš pokutu za nelegální práci a na UP určo oznámit

destovakapka
autor
7. lis 2012

@jarkalada ja jsem jednou na urade prace uvedla ze si mam prijit praci vyzkouset nebylo to zauceni a mela jsem z toho problemy,tak jsem nevedela abych nemela ten samy problem i s timhle

destovakapka
autor
7. lis 2012

@wiwiane na 3 dny mi asi dohodu o provedeni prace nedaji,kdyz se mam jit na 3 dny zaucit a pak se vyjadrijou asi me berou nebo ne,pokud by me vzali tak pak bych mela uz dostat smlouvu,na zauceni nevim asi tam budu cele dny,kdyz se jinak na prodejne dela 12hod.denne

destovakapka
autor
13. lis 2012

@jarkalada

Dneska jsem byla na pracáku,řekla jsem ji pravdu a beztak mám z toho problémy,musím mít na zaučení dohodu o provedení práce nebo smlouvu.Já ani jedno nemám.Jinak tam jet nemůžu že bych mohla dostat pokutu.