Nadřízený mi nechce tykat, co si o tom myslíte?

karlovac
7. únor 2014

Ahoj všem prožíval nebo má někdo zkušennost jako ja???Jsem v nové práci.Můj kolega je starší o 20 let ale mojím vrstevníkům tyká. Oproti němu jsem dítě takze jsem mu nadídla aby mě tykal já samozdřejmě budu vykat dál ale mě to vadí...Jenže mám pocit ze i pres naše závazky si rozumíme a nemáme spolu problém.Jenže mám pocit ze je v mé přitomnosti stejně rád jako já. Vyhledáváme se, ale tak aby nikdo neměl žádné tušení.Alespon já to tak vidím...on mi na tykání vůci mě rekl ze budu lepší, kdyz me bude nadále vykat a třeba casem... jenze tomu já neverím.... podle me má strach mi tykat aby jsme se jeste víc nesblízili...co si o tom myslíte? 🙂 Také me rekl par tydnů po prichodu kočko jako lichotku takze se mu asi líbím... 😲

karlovac
autor
7. únor 2014

Opravdu nikdo?

lamberta
11. únor 2014

Myslím, že řešíš číčoviny. Buď Ti chce tykat a tykat Ti bude, nebo nechce a bude vykat. Já sama nemám ráda tykání si s nadřízenými nebo podřízenými.

monihart
11. únor 2014

@karlovac To, že ti řekl kočko, vůbec nic neznamená. Znám hodně chlapů, kteří to používají a neznamená to, že se jim nějak víc líbím, než by bylo vhodné. Za prvé - jelikož jsi o hodně mladší, neměla bys hned podle mě nabízet tykání, i když jen jednostranné. Staví to toho druhého člověka do situace, že by ti měl nabídnout taky, a za druhé - kolik ti je? Promiň, ale tohle je trochu jak z Bravíčka :D Navíc máš uvedeno, že se snažíš o mimčo. Takže pokud to není s tvým kolegou (nadsázka), měla by ses asi zaměřit na jiné věci, než že vyhledáváš společnost nějakého cizího muže.

elvira
11. únor 2014

Já jsem nadřízeným a starším nikdy nenabízela tykání. U nás se děje tak, že si vykáme, se svými vrstevníky spolupracovníky jsme si potykali velmi brzo za pochodu a s nadřízenými až po několika letech při různých oslavách.
Možná nadřízený z tvé strany cítí zájem a má tolik rozumu, že si tě udržuje od těla aspoň tím vykáním. 🙂
A znáš to:"co je v domě, není pro mě..." 🙂

eficenka
11. únor 2014

@karlovac
? vykání je naprosto normální věc, nechápu, proč to řešíš....

kija
11. únor 2014

@karlovac Tak já si myslím, že to není žádný tvůj nový kamarád, je to tvůj nadřízený, ty jsi tam nová, tak platí určitá pravidla pro to, aby se spolupráce nastavila taková, jaká by měla být. Ne nadarmo se vyká, ono se opravdu špatně říká "vy vole". Moc to hrotíš.

blahova_andrea
11. únor 2014

do jisté míry s tebou souhlasím. pokud jsou tam jisté sympatie, tak vykání je rozhodně bezpečnostní čára, která pomáhá to udržet líp na uzdě. ono je to stejný i v případě antipatií. je jednoduché říct, ty jsi kráva, než vy jste pí... 😉 mě třeba kdysi starší šéf taky odmítl tykat, já nastoupila jako soplačka hned po škole a na vykání jsem nebyla zvyklá. no on byl dost na ženský, ale tak nějak jako ten pes, co štěká ale nekouše. prostě v reálu nakonec si myslím, že neškodnej. pokud by po něm nějaká nevystartovala na tvrdo sama 😀 no on mě tehdy odmítl s tím, že ať se nezlobím, že mi dál bude říkat: andrejko, VY, že má ženy v úctě a přijde mu to tak správné a vhodné. s odstupem času s ním souhlasím. něco jiného je, když mám šéfovou mladší nebo stejně starou, že si tykáme a to velení je tam trošku na jiné úrovni, ale při větším věkovém rozdílu...mě taky dělalo problém, když mi o 20-30 let starší jiný šéf řekl, ať mu říkám Honzo...to byla doba než jsem si zvykla 😀

teeerez
11. únor 2014

@karlovac Jako jeho podrizena a navic vyrazne mladsi mu vubec nemas nabizet tykani, to je neslusne!!!

Az ti bude chtit tykat, tak ti to nabidne sam, ty to nemas moc co resit (nerekla bych treba po roce na pozici, ale kdyz si tam nova tak na tom neni nic divneho

laurital
11. únor 2014

Já považuji vykání s použitím křestního jména za nejlepší způsob oslovování na pracovišti, dostatečně korektní, ale ne neosobní a s věkově blízkými spolupracovníky stejně většinou dojde na tykání.

gepe
11. únor 2014

Pokud lide spolupracuji a jsou denne v kontaktu, tak se vzdy nejak pracovne sblizi, ono to ani nejde kor pokud se jedna o tymovou spolupraci. Prijde mi, ze vidis veci i tam, kde nejsou. Ty s nim snad chces mit pomer nebo co? Aspon na me to dela takovy dojem. Jinak souhlas s @laurital .

dora13
11. únor 2014

Ty jo, tvoje starosti a Rotschildovy penize 😀 Vykani je mezi dospelyma zcela bezna praxe, za sebe musim rict, ze bych ho s nadrizenymi i ocenila. My mame v praci politiku vseobecneho tykani (americka firma) a musim rict, ze mi to moc nevyhovuje, u spoustu lidi, hlavne u vyssich manazeru bych klidne uvitala vykani.