Náhlá výpověď, když jsem na rodičáku. To můžou?

poupe
30. črc 2008

zrusili mi pracovni misto a poslali vypoved,to muzou?Je nejaka ochrana lhuta,kdyz jsem na rodicovsky?

mikca
30. črc 2008

poupe já mám pocit že tě nemůžou vyhodit jen tak..jedině tě musí přeřadit na jiné místo, nebo ti dát odstupné..ale bez ničeho ti dát výpověd nemůžou..aspon s odstuponým to jo.....určitě nic nepodepisuj...

poupe
autor
30. črc 2008

ty jo,zrusej mi misto o nas bez nas 😢 ja to vubec necekala,ale snizujou stavy a zbavujou se tech,kteri jsou doma,bud ze jsou nadbytecny nebo jim zrusej misto a hotovo a to jsem byla jeste pred tydnem u zamestnavatele vypomahat ☹ takze to je pro me rana,daji mi 5 platu a sbohem a satecek. a to u nich delam 10 let a poslou ti kus papiru,omlouvam se,to sem napatri.

mikca
30. črc 2008

aha tak pokud dostaneš odstupné, tak to samozřej´mně můžou 😠 ..to se ti nedivim že je to rpo tebe rána kort když jim ještě dělaš jakoby vola a chodíš vypomáhat a oni se to odvděčí takle 😝 ...no holt taková je doba...člověk resp. zaměstnanec je až na polsedním místě...tak držím palce at brzo najdeš místo nové

poupe
autor
31. črc 2008

ikdyz ja koukala na zakonik prace a matky na rodicaku jsou v ochrane lhute a mit jeste 5 deti tak te nevyhodi a z kdyz nastoupis

mikca
31. črc 2008

no tojo, ale zkus si tam najít odstavec když se propouští za nadbytečnost nebo z oorganizačních důvodů...to můžou vyhodit i člověka kterej je i rok před důchodem a to se jinak taky nesmí.....musí samozřejmně dostat odstupné ale udělat to můlžou ☹
na jednu stranu můžeš být ráda že ti dají odstupné ...mohlii taky udělat to, že by ti nabídli místo uplně jiné resp. stejnou funkci ale třeba v jiné pobočce třeba 200km od tvého bydliště a kdyby jsi na to nepřistoupila, tak by ti dali výpověd a žádné odstupné= by jsi nedostala