Napsat RD do životopisu?

elialen
8. srp 2017

Zdravím, končí mi rodičovská a chci si hledat novou práci. V průběhu rodičovské mi skončila prac. smlouva (na určito) a necelé 2 měsíce na to jsem začala na DPČ pracovat u jiné firmy, kde pracuji doteď. Uváděly byste v takovém případě, že jste byly na RD? Mám obavy, že mě nepozvou ani k pohovoru. Děkuji Vám za rady, hlavně HR maminkám 😉

barchen
14. zář 2017

@elialen Na stranu druhou, můj pohled je asi takovýto: Moje práce vyžaduje znalosti, kvalifikaci, neustálé vzdělávání a taky cestování ale finanční ohodnocení je nadstandardní. Když jsem odcházela na mateřskou, náhradu místo mojí šéfové jsem vybírala více méně já. Nakonec to dostala paní s dvěma malými dětmi. V CV měla uvedenou RD (pouze jeden řádek s poznámkou RD od kdy do kdy). Na rovinu jsme se o tom bavily, jak staré děti, jak má vyřešené hlídání, jak to skloubí s cestováním atd. Kdyby mlčela a odmítla se o tom rozumně pobavit, tak zaměstnavatel to místo po mně zřejmě zruší, přijde o kšeft ale co jiné by mu zbývalo. Dnes je ta paní velice spokojená, občas mi napíše mail, jak se jí daří, s dětmi si to umí zařídit ke své spokojenosti i spokojenosti zaměstnavatele, pracuje z domova velice často (umožnili jí to), šéfová jí vychází vždy vstříc a ona zaměstnavateli taky. S její šéfovou jsem kamarádka a fakt jsou všechny strany spokojené. Tímto chci pouze říct, že já osobně nemám problém jak z pozice kandidáta, tak z pozice zaměstnavatele odpovídat na soukromé otázky, jelikož není co tajit. A klidně se zeptám i já. Když se setkají rozumní lidé na obou stranách, kteří jsou ochotni akceptovat nastavené pravidla, slušně si vyjít vstříc a udělat "něco za něco", tak proč ne. Ale samozřejmě setkala jsem se i s tím, že na pohovoru bylo hned zřejmé, že mladá holka je pro zaměstnavatele problém, jelikož v ní vidí potencionální matku, takže tady je zřejmé, že nějaká shoda nebude ani v budoucnosti. Ale také například máme v práci maminky, které raději zůstanou na OČR celé dny s dítětem i když mají možnost pracovat z domova ale nechtějí... S lidmi je to těžké...