Našla jsem si práci, musím to nahlásit ÚP osobně?

martasek
1. črc 2014

Jsem vedená na ÚP a našla jsem si práci. Vím, že mám povinnost oznámit to do osmi dnů, nevíte jestli musím osobně? A na zdravotní pojišťovnu taky? Nebo tam to oznámí zaměstnavatel. Děkuji🙂

lv
1. črc 2014

Já myslím, ze na ÚP musíš osobně, okopiruji si tvoji prac.smlouvu..tu pojišťovnu nevím.

flumfy
1. črc 2014

Na ÚP osobně a na pojišťovnu asi také, určitě se tím nic nezkazí, když zajdeš i na pojišťovnu 🙂

mataharyy
1. črc 2014

Když hlásíš že jsi si našla práci, tak tam nutně osobně nemusíš, záleží na pracovnici, já jí poslala oskenovanou smlouvu a bylo vyřešeno, ale je to už pár let, ale když si tam zavoláš, tak ti poradí ale pokud máš práci tak, že nestihneš pracovní dobu na úřadě, tak to musí jít i jináč, že 🙂
A na pojišťovnu nemusíš, povinnost tě nahlásit má zaměstnavatel, ale je dobré, si tam třeba za měsíc zavolat, kdyby se na to zaměstnavatel vykašlal, tak ať nemáš potíže, ale jak říkám zaměstnavatel je povinný tě nahlásit 😉

uztotakbude
1. črc 2014

Máš povinnost dostavit se osobně na obojí! I na pojišťovnu, tedy alespoň u VZP např.

jarunkaxyz1
1. črc 2014

Určitě ano, osobně!

bajana
1. črc 2014

Nemusis osobne na UP - tam staci poslat kopiu zmluvy alebo ju naskenovat, predtym radsej zavolat prislusnej pracovnicke...VZP ma vyriesit zamestnavatel, tiez tam nemusis osobne, ale radsej si casom over, ci za teba odvazda poistne

macik07
29. črc 2014

Na ÚP se osobně nemusí. Jak píše Bojana. stačí poslat smlouvu třeba mailem. Mám to vyzkoušené. a v pořádku.

glimmer
29. črc 2014

když byl manžel na ÚP a našel si práci, tak zavolal té paní, a poslal jí to naskenované a pak ještě okopírované poštou a bylo to. To samé na pojišťovnu.

lstuchlova
29. črc 2014

Manželovi řekli, že stačí poslat e-mail, tak ho poslal a oni mu obratem poslali potvrzení o evidenci. Na VZP taky stačilo poslat e-mail, osobně nikam nemusel.