Nastoupím do práce hned 1. den po 3. narozeninách syna?

marzim
23. črc 2011

Milé maminky. Sice mě to čeká až za rok, ale už teď se toho trošku bojím. Nejsem si 100% jistá jestli nás přijmou do školky, ale našemu Daníkovi budou 30.8. 2012 3 roky. Já bych měla hned po rodičovské nastoupit do práce. Jak je to s nástupem. 30.8. je čtvrtek. To nastoupím už i na ten pátek? A určitě bych chtěla 1. školkový den být se synem a ne jít do práce. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji

mamabiba
30. črc 2011

@marzim ja som sa dohodla so zamestnávatelom, že skončím trošku skôr, aby som pre ňu hne´d v prvý deň neprišla o 17,00h. Myslím, že každý normálny zamestnávatel to pochopí 😉 . Len ho treba o to v predstihu...pár dní požiadať.
ale u nás v škôlke prvý deň prebehol tak ako každé iné dni potom. Ráno prísť, nachystať dieťa do triedy, odovzdať a ísť preč. učitelky nemajú moc radi, keď tam sú rodičia, pretože skôr oni si deti ukludnia keď už je ticho a klud.

marzim
autor
30. črc 2011

@mamabiba Díky, budu muset zajít do práce a domluvit to tam, ani nevím jestli tu práci ještě mít budu 😀

mamabiba
30. črc 2011

@marzim určite ano, teda pokial ste tam nemali tornádo a to ju nezobralo 😉

marzim
autor
30. črc 2011

@mamabiba To ne, ale pomalu to krachuje, tak myslím, že možná nastoupím a poletím. Obětuje odstupný platy a půjdu. No uvidíme.

mamabiba
30. črc 2011

@marzim tak držím palce aby to tak nebolo 😉 ale asi bude lepšie, keď sa tam zastavíš trošku skôr...pred nástupom a poinformuješ sa čo a ako. A vybavila si ten nástupný deň malého do škôlky. Bolo by to velmi neseriozne od zamestnávatela, keby ti neumožnil ísť trošku skôr z práce.

marzim
autor
30. črc 2011

@mamabiba To je ještě brzo. Mě malýho ještě ani nevzali do školky. Půjdeme teprve k zápisu, ale nejsem si ani jistá jestli nás vemou. Je narozený 30.8. tak to bude hraniční. Teď mu budou teprve 2 roky

mamabiba
30. črc 2011

@marzim moja je narodená 13.9 a zobrali mi ju do škôlky...čiže ako dvojročnú. Tu na slovensku majú škôlky kritériá na zobratie:
1, miesto bydliska...najprv berú detičky z miesta bydliska
2, prednosť majú predškoláci. ak je vela predškolákov, nemusí sa tam dieťa dostať, pretože musí byť zabezpečená predškolská príprava.
3, pracujúca mamička. Ak si zamestnaná, máš prednosť pred nezamestnanými, alebo mamičkami čo sú ešte na materskej. A to že je narodený 30.8. je práve v v normálnej kategórii a nie ako moja, že jej zle vychádzajú školské roky. Tvoj synček dosiahne požadovaný vek 3 rokov ešte pred nástupom do škôlky, alebo školy...pretože školský rok sa začína počítať od 1.9

marzim
autor
30. črc 2011

@mamabiba Ty kritéria jsou stejná i u nás. Jde jen o to, že je moc dětí na školku. No uvidíme.

mamabiba
30. črc 2011

@marzim tak držím palce a už dobrú noc, konečne sa mi začali očičká zatvárať 😀 😀 😀

jjaanca
11. srp 2011

A nemohl by si vzít tatínek dovču? Abyste syna do školky odvedli společně a on ho pak vyzvedl. Já budu mít dovču asi první 4 dny abych mohla vodit co nejpozději a vyzvedávat brzo - aby si dcera postupně zvykla.

bettyna84
11. srp 2011

@marzim U nás ve školce to funguje dokonce tak, že první dny jsou tam nové děti jen na dvě hodiny a určitě ještě nějakých dalších pár dnů chodí po obědě, tak abys nebyla překvapená 😉 . Tím chci říct, že jestli ti ho vezmou, chtělo by to rovnou si v práci domluvit na první týden dovolenou, nebo něco takového, nebo mít v záloze babičku...

marzim
autor
11. srp 2011

@bettyna84 ale na dovolenou asi nemám nárok nebo jak to je. Normálně mám v práci nárok na 25 dní, ale když jsem do 30.8. Právě vůbec nevím jak to bude. Babička bohužel pracuje

bettyna84
11. srp 2011

@marzim Tak bude muset zaskočit tatínek, nebo třeba to u vás ve školce hned půjde, aby zůstaval na dlouho, třeba se první a druhý den jen v práci domluvíš, že půjdeš vyjímečně dřív. Ale stejně, připrav se, že po nástupu do školky může být často nemocný. Holt pracovník roku z tebe asi nebude 😀 .

marzim
autor
11. srp 2011

@bettyna84 Díky, jestli vůbec nějaká práce bude. :-d