Nástup do práce po mateřský

m.r.
16. lis 2010

Ahoj holky,
člověk se a ni nenaděje a už ho čeká nástup do práce.Akorát nevím jak se to bude zvládat,dělala jsem předtím krátký a dlouhý týden.Práce mě moc bavila.Snad mi umožní dělat od Po do Pá.Ale kdyby né dá se to zvládat? Nebo si najít jinou práci?

mamkamarketa
16. lis 2010

pokud mas vyreseny hlidani a manzel s tim souhlasi, tak proc ne?
byt tebou z prace neodchazim. je spatna doba. mohlo by se taky stat,ze bys jinou nenasla. ja se vracim od ledna na zkraceny uvazek.
kdyz se tvuj manzel zapoji do chodu domacnosti a pomuze s malym, tak proc ne? Alespon si budete uzivat komfortu 2 platu 😉

m.r.
autor
16. lis 2010

@mamkamarketa no manžel chodí až večer z práce,takže se asi budou muset střídat babičky.Skončit bych určitě nechtěla,právě ,že je špatná doba na hledání jiné a dobře placené práce.Snad to půjde za zkoušku nic nedám. 🙂

mamkamarketa
16. lis 2010

@m.r. urcite.ze zakona se muzes na rodicak vratit kdykoliv do 3 let veku ditete 😉

m.r.
autor
16. lis 2010

@mamkamarketa já nastupuji až příští rok v září a to už malýmu budou 3 roky.Jen tak přemýšlím jak to bude,protože to uteče hrozně rychle 😉

mamkamarketa
16. lis 2010

@m.r. aha. tak to ja jdu uz v lednu. to malymu budou 2 roky a 6 tydnu . ale me hreje, ze kdyby neco muzu se jeste vratit..aby ho vzali ve skolce. u nas je treba malo mist..

m.r.
autor
16. lis 2010

@mamkamarketa já mám 3 letou mateřskou,takže mi ho dřív do školky nevemou 😒 jinak bych taky asi šla dřív,třeba už na jaře...

mamkamarketa
16. lis 2010

@m.r. ja mam 4letou variantu 😅 ale my mame firemni skolku, takze ho tam vemou (berou od 6 mesicu)

m.r.
autor
16. lis 2010

@mamkamarketa Tak to máš super, to u nás neni 🙂 U nás jsou jen soukromé jesle nebo školky kde by ho vzali,ale to je docela drahý 😖

mamkamarketa
16. lis 2010

@m.r. to jo, kdybych dala malyho do jesli tak mi snad jeste budu doplacet 😅
bejt tebou zajdu s malym k zapisu (teda u nas se to tak dela) a pomalu ho pripravuju na skolku. urcite bych z prace neodchazela. doba je zla a pokud clovek ma hypoteku nebo jine zavazky nejde byt bez prace... ☹

m.r.
autor
17. lis 2010

@mamkamarketa Ahojky 🙂 no k zápisu už jdeme v dubnu,tak jsem právě přemýšlela,že by jsem ho dala na zkoušku už v červnu na 5 dní v měsíci a já bych šla na částečnej úvazek už do práce...

mamkamarketa
17. lis 2010

@m.r. a to ti ho vemou? Nebo mu uz budou 3. protoze u nas pred 3 narozeninama neberou ani omylem 😠

m.r.
autor
17. lis 2010

@mamkamarketa 3 mu budou až v září,ale chci to zkusit.Někdy berou na těch 5 dní v měsíci,jen na dopoledne..

egrzuz
17. lis 2010

Ahoj holky, nezlobte se, že se zapojuju do rozhovoru🙂
Já si plánovala, jak děti vezmou do školky a nevzali nás. Budou dětem 3roky v lednu a já mám mateřskou na 3 roky, takže od ledna do září budu bez☹( U nás nejsou volný místa ve školce a je veliký zájem. Budu ráda, jeslti nás vezmou od září, ale to už snad jo, to nám budou 3,5pryč.
Já bych šla do práce hned

misi78
17. lis 2010

Ahoj holky, pripojuju se do diskuze. Ja uz nastoupila a to od rijna. Muzu teda rict ze bez manzela nebo babicek ja bych to teda nezvladala. Hlavne teda bez manzela, protoze ma pohodovou praci a muze se i urvat driv nebo zustat s malym doma. Malej je v jeslich a ty zaviraji o ctvrt na pet, ja v praci koncim kdyz mam kratky tyden tak koncim o pul pate a kdyz dlouhy tak o ctvrt na sedm. Kolikrat prijdu domu a malej uz se jde koupat.
Navic me stve ze je na tom bitej pes, driv jsem s nim chodila min na hodinu ven a ted mu musi stacit tak pul hodka, protoze letim uz domu abych byla s malym nez jde spat. Zas nemusim resit nejak extreme uklid, protoze pred den nikdo doma neni tak se neudela ani binec 😀 Ale v praci me to bavi a jsem rada, ze uz nejsem na materske.

verusky
17. lis 2010

misi78,obdivuju Te.u nas jesle nejsou a je skvele ze je maly v pohode.
holky,ja nastoupila v zari,mladsi jde do skolky uz NASTESTI! za 14 dni,ale muzu rict,ze to bylo dost hrozne. misto me nastupovala babicka a pak byl byt vzhuru nohama,deti zvykle na jiny styl,co neni povolene,babicka nevi,pripadne ji dela potiz respektovat.takze moc nedoporucuju opoustet deti driv,nez chodi do skolky (mate-li moznost hlidani).
jinak je trosku tezsi tak nejak "najet" na praci,ale casem se to srovna,mne to trvalo tak mesic a pul.taky mi chybelo pracovni sebevedomi,ci jak to nazvat,nebyla jsem si tak jista jako pred detma.ale je to fajn mit i svuj zivot,ne se porad tocit kolem deti.takze rozhodne jsem pro jit do prace!

misi78
17. lis 2010

Verusky malej si zvykal 14 dni a ted uz ani kolikrat nechce domu. Nejhorsi podle me je, pokud dite onemocni tak to resit v praci, u me je to docela problematicke protoze mam nasjednany klienty ted by je musel nekdo obvolat ze ja teda nebudu, proto jsem desne vdecna ze to na sebe bere manza u ktereho to zas tak nevadi ze je doma s malym. Dneska malej zacal trochu kaslat a uz mam hruzu ze mi reknou ze mi ho nevemou rano a ja budu muset vymyslet nejaky plan B. Manza byl doma s prckem nedavno, mel zanet spojivek, to ale nemel z jesli, jinak tuk tuk zatim nejak nemocny nebyl.

m.r.
autor
16. pro 2010

Ahojky holky,omlouvám se ,že jsem tu dlouho nebyla,ale myslela jsem si ,že jsem nikdo nechodí 🙂
@egrzuz já si myslím ,že by vás už měli vzít od září a to hlavně protože už budeš chodit do práce,to pak berou děti přednostně.Já mám taky strach aby malýho vzali v září,protože jemu budou 3 roky až 30.září a já už nastupuju 29.
@misi78 já taky doufám,že to budeme zvládat,protože taky dělám krátký a dlouhý týden.Docela bych si přála ay mi nabídly jinou pracovní dobu 😅 od pondělí do pátku,no ale to je jen mé přání 🙂jinak taky budou muset malýho vyzvedávat babičky a tetičky🙂
@verusky u nás taky jesle nejsou jen soukromé školky a ty jsou dráhé.Já bych chtěla nastoupit už v srpnu ,ale jen na pár dní abych se zas do toho dostala a hlavně připoměla ruštinu 🙂

alti
13. únor 2012

Ahojky holky vracím se po 3-leté rodičovské do práce, mám smlouvu na neurčito a chtějí po mně lékařskou prohlídku, zdá se mi to zvláštní, když jsem stále zaměstnanec. 😒 Setkali jste se s tím některá???? Díky za odpověď. 🙂

alti
14. únor 2012

Holky ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jste po nástup do práce po RD dostali stejnou výši peněz nebo vyšší či nižší??? 😒

vojtisek2007
16. únor 2012

@alti ahoj, ohledně lékařské prohlídky neporadím, ale co vím od holek co pracují v továrně ve výrobě - tak po návratu z mateřský byli u závodního lékaře na prohlídce (sluch,zrak a tak).....a k tomu platu, po návratu já dostala plat vyšší 😉

alti
16. únor 2012

@vojtisek2007 děkuji za odpověď 😉 prohlídku musím absolvovat u tzv. podnikového lékaře něco jako preventivní prohlídku i když sedím za PC a platový výměr jsem zatím nedostala, ale prý se loni snižovalo o 5% takže budu mít míň než jsem šla na rodičovskou..... Mění se všechno a bohužel dost k horšímu. 😒

verusky
4. led 2013

@alti preventivni prohlidka se ted dela co tri roky pro kazdeho, aspon tak nam to rikali na skoleni BZOP... jinak plat podle situace... neda se nic delat, bud se zvysilo nebo snizilo... drzim palce, at je vse ok...

mabe
4. únor 2013

ahojte, tak se pridavam do tematu. mela jsem rodicak na dva roky s tim ze bude dalsi tehu, bohuzel jsem loni potratila a tedka zatim nic. mala ma 3 roky v breznu, tak budu muset asi na chvilku do prace. skolku nemame, tak bude muset asi do soukrome, vubec si to ale nedokazu predstavit. mam teda moji mamku v duchodu, takze anicka nemusi kazdej den do skolky anebo ji muze vyzvedavat taky nekdy, ale uz to nebude jako driv. vim, ze to nekdy muselo prijit, ale proste je me to lito a nechciiiii....no, nejdirv se musim sefovi ozvat a zeptat se, jak to teda vidi, jestli pro me neco ma...pak nejaou soukromou skolku najit...uz nebude nic jako driv.