Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nástup do práce po RD, musela bych 1,5 hodiny dojíždět

ladva
13. bře 2014

Jdu si sem pro radu co byste dělali na mém místě: Koncem května mi končí rodičovská dovolená,tak jsem se dnes byla dohodnout do práce kde jsem pracovala před mateřskou. Jenže během mateřské jsem se přestěhovala a do práce bych musela dojíždět skoro hodinu a půl a nastoupit bych měla teda v červnu. Naštěstí mi teda povolila zkrácený úvazek na šest hodin,ale i tak to bude jentaktak,stihnout děti vyzvednout ze školy a školky.Ale malou mi do školky vezmou až od září a syn půjde do školy. Zkusila jsem se s šéfovou dohodnout o neplaceném volnu ,ale to mi jak jsem čekala nepovolila. A tak řeším jestli mám nastoupit zpět nebo dát rovnou výpověď. Nějak si nedovedu představit jak to bude ty tři měsíce co nastoupim fungovat s dětmi. Manžel si sice dovolenou vzít může,ale ne celé tři měsíce. Já dovolenou nebudu mít skoro žádnou,babičky pracujou. Kdyby to byly dva měsíce tak to by se nějak dalo, ale tři teda nevim. Práce to byla kancelářská,sice taková monotónní,ale to by mi nějak nevadilo. Jinak jsem tam byla spokojená. Lidi tam perfektní. Prostě nevim. Hodně mě odrazuje to dojíždění a ty tři měsíce co s dětma. Tak co myslíte? Mám to tam zkusit? Nebo si začít pomalu něco hledat? Bydlíme kde relativně není velká nezaměstnanost. Asi 20km od Prahy. Ale říkám si kde by mě vzali když jsem byla 6 let doma a s dvěma malýma dětma. Předem děkuji za názory!!

jmisa
13. bře 2014

Co soukromá školka na přechodnou dobu.
A co se týká hledání práce po RD - záleží, co můžeš na trhu práce nabídnout - vzdělání, praxi, jazyky...
Můj zaměstnavatel během mé rodičovské zanikl a já musela hledat, naštěstí jsem našla relativně rychle po třech měsících, ale bylo to celkem depresivní, a to jsem měla jen jedno dítě a při RD jsem pracovala aspoň na DPP, takže díra v CV nebyla tak markantní.

glimmer
14. dub 2014

já řeším něco podobného ... když jsem šla na první MD, tak jsme bydleli v Praze a pracovala jsem tam. Během první MD jsme se přestěhovali mimo Prahu (Louny, busem cca 50 minut na Zličín, pak MHD na Anděl, tam je kancelář). RD mi končí v 10/2014, malého mi do školky nevzali. Sice máme v práci firemní školku, ale nechce si mi Vítka denně tahat ráno a odpoledne busem (nemám řidičák). Zkrácený úvazek mi nedali. Také řeším to samé, zda to nějak vyzkoušet nebo dát výpověď. Bohužel jsem od r. 2012 doma na MD, takže v CV mám mezeru. Sice mám hodně praxe, různých certifikátů, ... ale nemám řidičák, což tu chce pomalu každá firma.

mataharyy
14. dub 2014

Mě nepřijde dojíždění v trvání hodiny a půl nic zvláštního 😅 Když si vezmu že jen přes Prahu člověk jede min. hodinu, když je dobrodruh a jede autem tak i podstatně déle 😎 Takže v tom bych zádrhel neviděla, pokud je možnost se do práce dostat 🙂

No a s tou dobou do září, tož těžko radit, nešlo by domluvit se v práci tak, že by jsi zatím dělala např. z domu a jezdila tam třeba na den/dva v týdnu a na ty dny by si vzal volno manžel? 😕 Když už vycházejí vstříc se zkráceným úvazkem, možná by toto prošlo 🙂 Navíc pokud jste na tom finančně tak, že je nutné aby jsi měla příjem, tak bych asi moc nehazardovala a práce se nevzdávala, je to sice obor od oboru, ale najít práci po RD za zády s dětmi také není med 😅

Sem začni psát odpověď...

Odešli