Nástup na Mateřskou a konec smlouvy

Ahoj holky 🙂 vím ze dotazu tady na to je tu dost ale žádný moc neodpovídá mému “problému”

Nyní jsem v 7m těhotenství na nemocenské a 30.6.2018 mi konci smlouva na DU (neprodlouzi Ji) malý se má narodit 25.8. A my teď řešíme s přítelem nástup na MD a ochranou lhůtu 180 dnů a peníze ...

Pokud bych nastoupila na MD 8tydnu před porodem bude to vycházet přesně na toho 30.6. Tzn ze bych nárok na Md měla ale zase méně peněz ... proto jsem se začala zajímat i o ten nástup 6tydnu před termínem ale.. znamenalo by to ze by se na mě MD a ochrana lhůta taky vztahovala když bych vlastně byla 2tydny nezamestnana ? To bych musela na UP? Nebo bych byla ty 2tydny na nemocenské jako jsem už ted ?A vztahovala by se na mě ochr.lhuta ?

Děkuji 🙂)))))
lobella
16. kvě 2018
@hankasnazilka tak pokud jsi na nemocenske, tak si zamestnana az do uschopneni, pokud vim dobre, a smlouva ti skoncit nemuze
raduushka
16. kvě 2018
Ochranná lhůta je 180dní od ukončení smlouvy a vztahuje se na všechny a když nastoupíš na MD toho 30.6. tak budeš mít stejne peníze jako kdyby ti to vyšlo a nastoupila by jsi dříve. MD se počítá z platu za poslední rok do doby než jsi nastoupila na nemocenskou.
raduushka
16. kvě 2018
A dokud jsi na nemocenské tak myslím že na UP nemusíš i když ti skončí smlouva.
dancamich
16. kvě 2018
Smlouva Ti skončí, ale nemocenská Ti bude dál pokračovat. U první dcery mi skoncil pracovní poměr na dobu určitou k 30.5. a PPM začínala 6.6.. Ten týden jsem dál pokračovala v pracovní neschopnosti, i když už jsem nebyla zaměstnaná.
dancamich
16. kvě 2018
@raduushka Máte pravdu, na pracák nemusí, zůstane prostě v pracovní neschopnosti po ukončení prac. poměru.
j.a.n.i
16. kvě 2018
@lobella Ale může, smlouva na dobu určitou prostě uplynutím skončí, neschopenka na to nemá vliv.
priefi
16. kvě 2018
@hankasnazilka ochranna lhuta bezi po ukonceni PS, takze klidne bez na variantu 6 tydnu. Na UP nemusis, i kdyz Ti neprodlouzi PS, nemocenska bezi dal, takze z nemocenske nastoupis na MD (nezapomen zamestnavateli pak zanest formular a na ZP nahlasit nastup na MD)

Začni psát odpověď...

Odešli