Nástup na mateřskou, když mi končí pracovní smlouva

chezzule
8. kvě 2012

Ahojky,můžete mi někdo poradit prosím ohledně nástupu na mateřskou.Za nějaký ten týden by mi měla gynekoložka vypsat potřebné papíry do práce abych mohla odejít na mateřskou.Jsem od samého začátku na nemocenské-rizikové těhotenství.Jenže v práci mi končí letos na konci června smlouva,takže se budu muset zřejmě domluvit aby mi ukončili smlouvu ke dni nástupu na mateřskou,takže budu muset lítat někde po sociálce a pracáku,aby mi platili zdravko a sociální a zároveň vyřizovat mateřskou na sociálce.Nebo jak to vlastně probíhá,potřebovala bych poradit,jak a kde co vyřídím,mámm z toho docela hrůzu,že budu muset někde lítat po úřadech,když bych měla ležet ☹

pajav
8. kvě 2012

@chezzule
Ahoj, mě končila smlouva v práci 31.3., dva týdny před tím jsem nastoupila na neschopenku na které jsem do ted,abych nemusela na pracák atd. Ted ve čtvrtek mi bude Dr. vypisovat nástup na mateřskou. Nikde lítat nemusím, vše odevzdávám pořád v práci. Proč bys chtěla ukončit prac. poměr ke dni nástupu na mateřskou? Nechala bych to tak a pak nikam nemusíš zbytečně lítat.

chezzule
autor
8. kvě 2012

PAJAV@ a oni ti prodloužili smlouvu dál?no já právě nevím,jestli ty papíry na mateřskou můžu odevzdat normálně do práce,jestli mi ji tam ještě uznají,když mi končí smlouva.Určitě mi neprodlouží smlouvu...

pajav
8. kvě 2012

@chezzule nene,smlouvu mi neprodloužily, ale lístky na peníze a ostatní tam stále nosím, až do té doby,dokud nenastoupím na mateřskou,pak už budu oficiálně nezaměstnaná. Nevím,na kdy ti ale vychází nástup na mateřskou. Já chci nastoupit už 8 týdnů před termínem porodu. To bych měla nastoupit cca 15.5. na mateřskou. Pokud chceš nastoupit těch 6 týdnů před termínem a vyjde ti to ještě před koncem smlouvy,nic bych neřešila, pokud ti to vyjde až po ukončení smlouvy,tak pak nevím, jak by se to řešilo,v tom případě bych taky nastoupila těch 8 týdnů před termínem porodu,at mám o starost mín 🙂

chezzule
autor
8. kvě 2012

@pajav smlouva mi právě končí k poslednímu červnu to už budu mít mateřskou vyřízenou,sem o týden-termín mín než ty.Tak to by bylo fajn,kdybych nemusela lítat po úřadech a řešila to jen přes firmu.

pajav
9. kvě 2012

@chezzule já si myslím,že určitě nikde lítat nemusíš, jen jak ti skončí rodičovská,tak už budeš nezaměstnaná a pak teprv budeš muset jít na pracák,pokud teda nebudeš mít sehnanou nějakou práci. Pokud nastoupíš na tu mateřskou ještě před koncem smlouvy,tak se nemusíš o nic starat 😉 Klidně se ještě zeptej u Dr. až ti to bude vypisovat..ale na žádné úřady určitě nemusíš, já taky nikde nelítám 😉

chezzule
autor
9. kvě 2012

tak moc děkuji za rady,se mi popravdě ulevilo.Nedokázala sem si představit,že bych musela někde lítat(když mám rizikové těhotenství) a navíc ani nevím,jak bych jezdila sem a tam,když manžel je od rána do večera v práci a volno mu šéf nemůže dát....Snad ho pustí alespoň k porodu,když mu to slíbil 😉