Návrat do Anglie po mateřské. Mám nárok na benefity?

vierka6100
11. říj 2016

Takže už jsem 3.5 měsíce na mateřské kterou pobírám z Anglie a za 3 měsíce mi končí pak bych chtěla najet na rodičak v cr sice jsem Slovenka alr už sem se informovala a není to žádný problém jelikož v cr jsem od 11 let a přítel je cech a malý má český občanství. Ale přemýšlíme o návratu zpet do Anglie ale až treba do roka .. chci se tedy zeptat jeslí má někdo nějaké zkušenosti s návratem s ročním miminkem jestli mám nárok na benefity popřípadně jaké. Jak to bude s pojištěním pro mimco atd. Jestli musím nastoupit do práce nebo být doma s malým aspoň ty tři roky . Předem děkuji za odpověd 🙂

barbora_barbora
12. říj 2016

Nárok na pobírání rodičovské je vázán na pobyt v ČR. Při dlouhodobém pobytu v zahraničí nárok na rodičovský příspěvek zaniká, je třeba žádat o podporu v zemi, kde rodič s dítětem pobývá. Proto je asi nejlepší si zažádat o co nejkratší rodičák jen na dva roky a mít z něj alespoň tak maximum...

vierka6100
autor
12. říj 2016

A když bych začala brát rodicak třeba na ty dva roky a do roka by jsme odjeli tak to prostě zrusim v cr a odjedu a nebude s tím žádný problém ? Jde o to že vlastně nevím jestli bych dostávala něco z Anglie kdyz bych tam normálně žila atd.. jestli by nebyl nějaký problém od Anglie ze by mi řekli ne paní nemáte na nic nárok .. co pak ..