Návrat do práce na částečný úvazek + RD. Jak to je?

sylvar
7. pro 2008

Jsem na RD a od května jsem se dohodla se šéfem, že nastoupím na poloviční úvazek do zaměstnání.
Poradí mi někdo, jak to chodí, když jsem na RD, to si můžu vydělat neomezeně,ale bude za mě PÚ platit sociální a zdravotní, když půjdu na část. úvazek do práce, nebo zaměstnavatel a musí se jim to hlásit nebo ne?

johanda
7. pro 2008

sylvar, nemusíš hlást nic - pokud jsi zaměstnanec, administrativní záležitosti obstará zaměstnavatel včetně plateb socce a zdravotní pojišťovně. Tedy já jsem jen podepsala smlouvu a o nic jiného se nestarala.

sylvar
autor
7. pro 2008

johando, takže za mě bude sociálku a zdravotku platit zaměstnavatel?nebo ne?jen jako na kolik se mám dohodnout peněz, bude mi platit i hlídání, tak ať mu vyprsknu nějakou částku, co mi prostě dát musí 😅

johanda
7. pro 2008

sylvar - pokud tě bude vyplácet mzdu, bude muset platit i daně a další odvody (jestli teda půjde o normální zaměstnanecký poměr, ne třeba o práci na živnosťák). S tou částkou ti nepomůžu, záleží kolik jsi brala před nástupem na MD, na úvazku atd. 🙂

sylvar
autor
7. pro 2008

johan, a zůstane mi rodičovský příspěvek?já právě nevím, jak to šéfik myslí, jestli jako teď(dostávám peníze na ruku) nebo jako jak...
a když nastoupím zpět, nebudu brát rodičák, že?nebo jo?jako nechci přijít o těch 7600,- 😀

johanda
7. pro 2008

zůstane, můžeš si vydělat neomezeně, klidně i 100.000 )
Já dělám na půl úvazku, klidně bych zvládla i celý, jen nemám hlídání, rodičák beru. Příspěvek by ti byl odebrán jedině v případě, že bys dítě umístila do jeslí/školky na vyšší počet dní než je povoleno. Pokud máš soukromou osobu, která bude hlídat (včetně placené chůvy) máš na rodičák nárok do 3 let, pokud sis zvlolila tu 2. rychlost🙂
jo - když tak zkus napsat do sekce paragrafy, tam jsou baby znalé různých problematik souvisejících s RD a zaměstnáním, já nejsem právnice 🙂

sylvar
autor
7. pro 2008

joh, díky moc 😉