Návrat do práce počas rodičovskej, máte skúsenosť?

oli1x
9. dub 2014

Dobry den
Momentalne som na rodicovske dovolene, ktoru mam na tri roky. Chcela by som sa na leto vratit do prace. Na personalnom mi v praci povedali, ze potrebuju odo mna ziadost o preruseni rodicovskej dovolene, podpisanu sefom firmy. Chcela by som sa spytat, ak ma niekto podobnu skusenost ako takato ziadost ma vyzerat?
Dakujem pekne za kazdu radu.

speedygon
9. dub 2014

Vždyť můžeš pracovat při RD, není ji třeba přerušovat nebo ukončovat....

arrowka
9. dub 2014

@speedygon Pracování při RD je technicky vzato nesmysl, protože rodičovská dovolená znamená právě volno z práce. Lze pracovat při pobírání rodičovského příspěvku, ale tazatelka se ptala na něco jiného.

@oli1x Na personálním po tobě prostě jen chtějí, abys jim návrat do práce písemně potvrdila, na to žádný formulář není a nemá ani určené parametry. Můžeš se domluvit s nadřízeným, ať ti podepíše nějakou větu, kterou si vymyslíš. Nebo zkontaktuj personální, ať si vymyslí nějakou větu oni, že jim to se šéfem podepíšeš.

j.a.n.i
9. dub 2014

@oli1x Stvořila bych něco ve smyslu, že žádáš od přerušení /ukončení RD k datu bla, bla... a pod to kolonku pro šéfa, on napíše: souhlasím a hodí podpis. To by mělo stačit.

pelmisek
10. dub 2014

Já jsem tedy pracovala při rodičovské dovolené a žádný takovýhle papír po mě nikdo nechtěl, ty ji přece neukončuješ. Nepracovala jsem tedy na plný úvazek. Ty ano?

j.a.n.i
10. dub 2014

@pelmisek Ale ty si pleteš rodičovský příspěvek a rodičovskou dovolenou... To je ten zásadní problém.