Návrat do práce z neschopenky v těhotenství. Je to možné?

hanussenka
2. srp 2019

Zdravím všechny 🙂, chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nemáte někdo zkušenosti s neschopenkou v těhotenství. Jde o to že na začátku když jsem to zjistila jsem měla strašný celodenni nevolnosti a gynekolog mi vystavil neschopenku. Teď ale na konci prvního trimestru se cítím dobře nejsem už ani tak unavená. Myslíte že je možné neschopenku ukončit a jít do práce? Jinak v práci vědí z jakého důvodu tu neschopenku mám. Díky všem za rady 🙂

verusch
2. srp 2019

Proc bys ji nemohla ukončit ? Pokud nemas zadne jine problemy a vis ze to zvladne proc ne

sudylichozrout
2. srp 2019

@hanussenka Urcite, proc bys nemohla PN ukoncit? 🙂

hanussenka
autor
2. srp 2019

@sudylichozrout já si říkám aby zaměstnavatel z toho nebyl vyřízeny 😀 zatím u něj mám dlouhodobou nemoc protože jsem nevěděla jak to bude 🙂 vím je to asi blbá otázka... Jsem tip co se radši na vše ptá 😀😀 dík za odpověď 🙂

malenka3
2. srp 2019

Normálně ji ukonči a běž do práce. Vyděláš si ještě nějaké peníze, které se pak budou hodit. Zaměstnavatel tě teď stejně nemůže vyhodit a když uvidíš, že to nezvládáš zdravotně, tak prostě na tu neschopenku nastoupíš znova. Neschopenka má být ze zdravotních důvodů, pokud ty pominuly, není důvod se ptát, prostě ji ukončíš a vracíš se zpět.

marketa1218
2. srp 2019

No jasně, že můžeš jít zpátky do práce 😁

markethy235
2. srp 2019

Ja se vracela do prace ve 20tt, zamestnavatel byl rad, nebot za me jeste nenasli nahradu. Nastoupila jsem tedy s tim, ze budu delat jen na 6hod a kdyby cokoliv, zase zustanu doma. Byla jsem tam az do nastupu na MD 6 tydnu pred porodem 😉
Takze normalne se s nima domluv a uvidis, ze budou jeste radi 🙂