Nemám odpracovaný povinný rok. Jak to bude s mateřskou?

alice19
12. črc 2011

ahoj, chtěla bych se zeptat jak to funguje, když jsem po vyučení byla na úp, ted 4 měsíce pracuji a zjistila jsem že sem v tom, a nemám odpracovaný povinný jeden rok. co dělat? mám nárok na nějaké přídavky? jak to bude s mateřskou?? děkuji za odp

misi.21
12. črc 2011

Na mateřskou nárok nemáš,nastoupíš na rodičovskou dnem narození dítěte a automaticky na 4letou variantu,myslím,že si nemůžeš vybírat délku... Ale určitě ti odpoví povolanější maminky 🙂

adelka89
12. črc 2011

pokud bys nemela odpracovany povinny rok tak na materskou narok nemas,ale narok mas vzdycky na rodicovsky prispevek. Pokud ale pracujes 4 mesice tak mozna budes mit narok i na MD porad se u zamestnavatele.

vojtisek2007
12. črc 2011

@alice19 - jeslti pracuješ už 4 měsíce a teď jsi zjistila, že jsi těhotná, nárok na mateřskou by ti měl v pohodě vyjít - ikdyž vezmu, že bys byla v druhém měsíci, tak to budeš mít tip-top abys splnila 270 účasti na nemoc.pojištění.....pokud jsi na začátku těhu, tak v pohodě budeš mít nárok na mateřskou a pak na rodičák, kde si můžeš vybrat jeho délku.

irenkaa1
28. bře 2013

Dobrý den chtěla bych se zeptat když nemam odpracovanej rok jestli mam nárok protože jsem slyšela že se to vztahuje i na přítele tím pádem bych měla nárok na mateřskou na 3 letou děkuji

verdik57
28. srp 2015

Dobrý den,

ČTu, hledám, ale jednu věc se nedozvídám. Prosím prosím o radu. Pracovala jsem 7měs v albertu na DPČ, hrubý příjem nad 10000kč nyní jsem na HPP 4měs. Chtěla jsem se optat, jak by to bylo kdybych ted otěhotněla a musela jít na rizikové, pač jsem už několikrát potratila, měla bych nárok na mateřskou či ne? Započítává se těch 7měs. když mi platili pojištění ?
Děkuji za odpovědi budu vděčná
S pozdravem
Veru

elib
28. srp 2015

@verdik57 přidej se do skupinky "Vše o mateřské, rodičovské a porodném" tam jsou holky odbornice a poradí Ti ;)