Nemocenská 3 týdny před mateřskou, jak je to s financemi?

konikova
8. bře 2014

Ahoj, prosím Vás, nevíte jak je to s financemi, když jsem nastoupila 3.2. na nemocenskou a 27.2. následně na mateřskou. Dva týdny na neschopence platí zaměstnavatel a ty další dny sociálka? Nemocenská se počítá 60% z platu ne? Přišly mi penízky a jsem celkem v šoku 😀 čekala jsem teda víc. Rozumíte tomu někdo, prosím? předem děkuji

spagatice
8. bře 2014

Za první tři dny nevyplácí nic, tak i proto máte možná míň, než jste čekala.

konikova
autor
8. bře 2014

to vím 😉 a ty první dva týdny (bez tří dnů) vyplácí zaměstnavatel a zbytek sociálka? tím pádem mi to na účet přijde na dvakrát nebo se to pošle dohromady? přišly mi oproti výplatě drobné...proto se snažím na to přijít jak se to vlastně posílá..

verunka98
8. bře 2014

Tak to Vám mohu říct 100%, pracovala jsem v tom a nyní jsem i na nemocenské 🙂Od ledna 2014 je to nově a máte pravdu, prvních 14 dní vyplácí zaměstnavatel a zbylé OSSZ..První měsíc mě to také málem položilo, ale poté už se to dá 🙂

verunka98
8. bře 2014

A přijde Vám to na dvakrát, jednou klasicky jako výplata a poté od OSSZ, první měsíc mi to přišlo kolem 20. dne v měsíci ..

konikova
autor
8. bře 2014

přišly mi peníze (drobné 😀) pouze od zaměstnavatele..ze sociálky mám tedy ještě očekávat nějakou tu korunu? nebo to je všechno a už mi nic nepřijde? :D

konikova
autor
8. bře 2014

@verunka98 aha, dobře, tak děkuji moc za informace 🙂 málem jsem šla do kolen 😀 na štestí nemusíme počítat každou korunu tak mě to až tak nezkolilo 😀 ale zarazilo mě to hodně 🙂 děkuji moc za ochotu 🙂

verunka98
8. bře 2014

To já také, dokonce jsem to snad i obrečela.. 🙂 Pro mě to znamenalo o 10 000 míň z výplaty...a když je člověk na něco zvyklý, je pak těžké zvykat si na něco jiného..ale jak píšete, chudáci Ti, kteří z toho musí vyžít a nemají rezervu..Nemáte vůbec zač 🙂

konikova
autor
8. bře 2014

@verunka98 právě, že teď mi to dělá o nějakých 15000tis. méně 😀 z té sociálky to taky nebude bůh ví kolik, že? 😀 no, už aby byl další měsíc 😀

verunka98
8. bře 2014

mě přišlo myslím 1 500...tak že fakt bída ...ale pak následující měsíce, kdy jsem byla na nemocenské, tak to už jde..i když to není ono 🙂)

verunka98
8. bře 2014

V tu chvíli jsem si řikala, že to je vyloženě podpora pro těhotné... 🙂člověk si rizikové těhotenství nevybírá a pak mu přijde taková almužna..🙂

konikova
autor
8. bře 2014

@verunka98 přesně tak, souhlasím 🙂 všichni chtějí aby se rodilo víc dětí ale pro matky nedělají vůbec nic..ještě jim vezmou porodné a nemají na nic nárok...hrůza..co naděláme 🙂 hlavně, že máme zdravé děti a spokojenou rodinu

mysicka_lb
9. bře 2014

Za únor by měla přijít:
1. výplata od zaměstnavatele za 1.2. a k tomu náhrada mzdy za prvních 14 dní nemoci od zaměstnavatele. To s největší pravděpodobností posílá v jedné částce ve výplatném termínu.
2. Nemocenská od sociálky za zbývající dny nemoci - to přijde v jiném termínu (trvá to cca 10 dní od doby, než k nim přišlo ukončení neschopenky. Případně pokud byl vystaven nějaký "lístek na peníze" v průběhu neschopenky, může přijít i tahle částka ve dvou různých termínech - první část za dny do data vystavení "lístku na peníze," druhá část za zbývající dny do dne ukončení PN.
3. Mateřská od sociálky za 27. a 28.2.
Na netu jsou kalkulačky, kde si můžeš vypočítat přesnou výši denního vyměřovacího základu pro náhradu mzdy (platí zaměstnavatel), nemocenské (platí sociálka) a mateřské. Není to zase tak málo v porovnání s běžným platem.

konikova
autor
9. bře 2014

@mysicka_lb děkuji moc za podrovné vysvětlení 🙂 to jsem potřebovala 🙂 já se v těch kalkulačkách moc nevyznám a tohle mi hodně pomohlo 🙂 opravdu děkuji za ochotu