Nemocenská v ochranné lhůtě. Jak to je?

jina
5. říj 2011

Dobrý den, potřebovalal bych poradit. 3.10. mi skončil pracovní poměr dohodou pro nadbytečnost s nárokem na tří měsíční odstupné. Když se zaregistruji na pracovní úřad, tak tři měsíce nebudu mít nárok na výplatu podpory. Co když, ale nastoupím v ochranné lhůtě na nemocenskou, jakto pak bude? Výplata podpory se mi posune ještě o délku nemocenské? Děkuji za radu!

vojtisek2007
5. říj 2011

@jina když půjdeš v ochranné lhůtě na PN, tak se na úp zaregistrovat nemůžeš, až po skončení nemocenské 🙂

jina
autor
5. říj 2011

děkuji vojtisek 🙂 a když budu marodit třeba tři měsíce a pak se zaregistruji, tak už budu mít nárok na podporu?

vojtisek2007
5. říj 2011

@jina ano 😉

jina
autor
5. říj 2011

že ještě otravuji a nebude problém v tom, že jsem tři měsíce brala nemocenskou a i jsem dostala to odstupné? vůbec se v tom nevyznám 😒 aby pak další tři měsíce mi nic nedali jako že jsem dostalal to odstupné....díky! 🙂

vojtisek2007
5. říj 2011

@jina
Jestliže jsi dostala výpověď dle § 52, písm. c) Zákoníku práce, pak se výpovědní doba prodlužuje o případnou dobu nemoci ve výpovědní době. Takže kdybys nastoupila na nemocenskou byť poslední den výpovědní doby, pak by se pracovní poměr prodloužil o nemoc a zaměstnavatel by ti musel platit náhradu mzdy v prvních 21 dnech nemoci - pokud máš výpověď podle jiného paragrafu, budeš prvních 21dnů doma zadara - protože prvních 21dnů není neschopenka, ale náhrada mzdy, kterou vlastně už nemáš, a vyplácela by tě až po 21 dnch ossz.
Jinak když se po neschopence půjdeš zaregistrovat na úp nemá na to nemoc. ani odstupné žádný vliv...pokud to bude po těch třech měsících - kvůli tomu odstupnému......

jina
autor
5. říj 2011

vojtisku děkuji moc moc 🙂 došlo k ukončení pro nadbytečnost podle §52 písm. c), ale dohodou k 3.10., dvouměsíční lhůtě nebyl zaměstnavatel vůbec nakloněn a dával mi to dost důrazně najevo 😝 ,proto jsem přistoupila nakonec na dohodu a rychle pryč..... ještě jednou moc děkuji 😎

negr
2. pro 2012

Dobry den mam tento problem byl jsem v evidenci up.bez podpory.pote jsem nastoupil do zamestnani na smlouvu doba urcita.po deseti dnech jsem kvuli praci skoro oslepl a sel jsem marodit.zamestnavatel. me doplatil 21dni nemoci a pak me vyhodil ve skusebni dobe.postou mi poslal vypoved ja ji podepsal a nemocenskou me plati socialka.uz skoro rok jsem nemocnycny budu mit narok na podporu po roce nemoci v ochrane lhute.dekuji.j

10073
19. čer 2014

dobrý den 13.6.výpověd dohodou ,16.6registrace na UP 19.6 PN jak mně budou platit?dekuji za odpověd