Nepřišla mateřská 😞 Stalo se vám to někomu?

vendulkaf.
27. dub 2009

Ahoj. Pracovala jsem pod zaměstnavatelem vedeným v kladně, kde prý na sociálce tento měsíc již posílali podklady k výplatám do prahy. Ale minulý měsíc jsem měla 17tého peníze na účtě a tento měsíc mi ještě nic nepřišlo. Jsem už celekm bez peněz 🙄 . Nevíte někdo proč ještě nepřišla mateřská? Stalo se vám to někomu?

svataterezicka
28. dub 2009

a poslala jsi na sociálku rodný list malé? mě poslali papír s výměrem mateřské a psali že když nepošlu do osmi dnů kopii rodného listu tak mi pozastaví dávky....

popelka.miri
28. dub 2009

Vendulkaf, mně se jednou stalo ne sice s mateřskou, ale s nemocenskou, že mi jí jeden měsíc neposlali. Zaměstnavatel sice podklady na sociálku poslal, ale později asi o den. Měli to tam mít do 5. dne, ale nestihli to. Dostala jsem ji pak zpetně obě najednou.Byla to malá firma a nemocenskou mi posílala sociálka z Prahy.

susik77
28. dub 2009

na materskou se nastupuje jeste pred narozenim mimca, tak snad by to nemela byt podminka ten rodny list...

vojtisek2007
28. dub 2009

holky - to s tím rodným listem je pravda - když nepošlete kopii, tak vyplácení dávky zastaví - jedna z podmínek pro pobírání mateřské je "těhotenství,zakončené porodem a živým dítětem" - proto se to tam posílá....když náhodou totiž mimi po porodu nebo při zemře - pobírá se mateřská jinak.... ☹

popelka.miri
28. dub 2009

Rodný list se posílá až po narození dítěte, aby se ujistili, že máš nárok na další platby. Kdyby se třeba dítě narodilo mrtvé atd..

vendulkaf.
autor
28. dub 2009

Ahoj holky. Tak jsem tam volala... a máte pravdu... ten rodný list se musí zaslat do 6ti týdnů po narození dítěte. Jsem to nevěděla protože výměr mi písemně nepřišel

vendulkaf.
autor
28. dub 2009

tak jsem hned poslala a snad to příde co nejdřív ☹ . No jo, jsem hňupec, ale učený z nebe naspadl 🙂

barca654
27. led 2024

ahoj Vendulkaf. můžu poprosit, mám stejný problém. Chtěla jsem se zeptat kam si poslala ten rodný list? můžu poprosit o nějakou stránku?
Moc děkuju

petramana
27. led 2024

@barca654 nevim, ale ppm jsem mela v roce 2018 a 2022 a kvuli ppm jsem urcite zadny rodny list neposilala... toto je stara diskuze