Neschopenka a mateřská. Měla bych nárok?

vladuska29
14. zář 2020

Ahoj chtěla bych se zeptat úplně mi to teď vypadlo z hlavy když bych teď otěhotněla a nastoupila na neschopenku a v říjnu mi končí pracovní smlouva Měla bych nárok na mateřskou?

jitka_cv
14. zář 2020

Musíš stihnout nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě, což bys nestihla když nejsi ještě těhotná. Po porodu bys měla rovnou rodičovský příspěvek.

vladuska29
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
vladuska29
autor
14. zář 2020

@jitka_cv a jak je dlouha ta ochrana lhuta? 6 měsíců? A nastup na mateřskou je 8tydnu pred porodem? Ja už si to nepamatuju

jitka_cv
14. zář 2020

Ochranná lhůta je dlouhá jako poslední zaměstnání, maximálně 180 dní. Nástup na mateřskou je nejdříve 8 týdnů před termínem porodu.

vladuska29
autor
14. zář 2020

@jitka_cv ja u tyhle firmy jsem 7let a končit budem jen z důvodu že naši provozovnu zavíraji. Takže kdybych byla těhotná tento cyklus a nastoupila bych na neschopenku. A rodila bych někdy na konci května tak bych narok měla?

mateju_sm
14. zář 2020

A z jakeho duvodu pujdete na neschopenku? To uz vite predem?

vladuska29
autor
14. zář 2020

@mateju_sm nic předem nevim. Jen jsem se ptala jak by to bylo kdybych otehotnela a sla na neschopenku jestli bych pak mela narok na materskou.

jitka_cv
14. zář 2020

@vladuska29 ne, ochranná lhůta je 180 dní od konce pracovního poměru a to bys nestihla

vladuska29
autor
14. zář 2020

@jitka_cv jak to že ne? Rodila bych na konci května a ochranou lhůtu bych měla do konce dubna. A na mateřskou bych nastupovala v pulce dubna. Aspon takhle jsme to spocitaly se segrou.

journals
14. zář 2020

@vladuska29 pekne sis to spocitala 😖🤦🏻‍♀️
Doporucuju neschopenku neplanovat, at se ti tve prani nakonec nevyplni a pro neschopenku neni nakonec duvod. Tyhle veci se neprivolavaji

j.a.n.i
14. zář 2020

@vladuska29 Takove miluju, jeste ani nejsou tehotne a uz planuji neschopenku...

vladuska29
autor
14. zář 2020

@journals nic si neplanuju jen se ptám! A nevím proč by se mi nakonec nemělo mé přání vyplnit. Když se o miminko snažíme už 2 roky! Koukám že tady se fakt člověk nemůže ani na nic zeptat.

vladuska29
autor
14. zář 2020

@j.a.n.i nic si neplanuju jen se ptám! Ja taky miluju takovy co umej jen kritizovat a reagujou jen z nudy!!

lv
14. zář 2020

Nic si neplanujes.. Ne ne ".. a nastoupim neschopenku" 🙉
Hele neschopenku nevis, jestli budes muset mit, budes mit zdravotni potize, ok?

nat
14. zář 2020

@vladuska29 no nezlobte se ale co čekáte ...Ze Vás tady někdo bude chválit za to ze zase někdo z nudy bude sedět doma za státní peníze ??? Najdete si práci novou a nárok na mateřskou mít budete a nemusíte pak řešit zda je či není nárok na mateřskou.

j.a.n.i
14. zář 2020

@vladuska29 Ty co chtějí okradat ostatní budu klidne jen kritizovat

asinehri
14. zář 2020

@vladuska29 snažíte se o miminko 2 roky, a myslíš, že to vyjde zrovna teď?

veroniquecz
14. zář 2020

@vladuska29 bylo by to hodně těsné. Když pominu jestli neschopenku dostaneš, tak bude záležet na datu porodu dle screeningu, takže by šlo možná o dny.

j.a.n.i
14. zář 2020

@veroniquecz tak ona v tom ta neschopenka nehraje zadnou roli

veroniquecz
14. zář 2020

@j.a.n.i jj to je vlastně pravda 👍 jen předpokládám ze chce zakladatelka “prazdniny” po výpovědi ;)