Neschopenka cca šest měsíců, jak se vypočítá mateřská?

andy003
1. kvě 2015

Ahoj, chci se optat na vase zkusenosti. Jsem ted na neschopence cca sest mesicu, chci se optat jak se mi bude pocitat materska kdyz jsem zamestnana a jsem takto dlouho na neschopence? Rekneme, sest mesicu jsem pobirala normalne vyplatu a ted sest mesicu neschopenku. Diky za odpovedi 🙂

lucy131311
1. kvě 2015

Pokud jste byla před neschopenkou zaměstnaná a máte nárok na mateřskou, tak se počítá z platu před neschopenkou stejně jako kdybyste neschopenku neměla.

cabo
1. kvě 2015

Ja byla na neschopence celych 9 mesicu-rizikove a jak pise lucy131311, materska se pocita z platu pred nastupem na nemocenskou. Takze pokud jste odpracovala pozadovane,bude vam to pocitano z platu.

andy003
autor
1. kvě 2015

Moc dekuju za informaci. Odpracovany mam ted cca rok a pul v jednom zamestnani a predtim dohromady tak tri roky ale to ve dvou firmach a mezitim pracak... Tak jsem zvedava jak mi to vypoctou teda 🙂 Ale moc dekuju 🙂

anniesfibis
1. kvě 2015

aha, to je dobre info. ja myslela, ze kdyz jde nekdo na rizikove treba na 6 mesicu, tak pak jakoby zacne pobirat rovnou rodicak (ze materskou vyplitva uz pri neschopence...ale to jsem si jen myslela, aby to nekoho nematlo).