Neschopenka - který díl si mám nechat a který odevzdat?

karotky
24. dub 2014

Zdravím Vás a potřebovala bych poradit.Před chvílí jsem se vrátila od obvodního s neschopenkou,ale nevím jistě,který díl si ponechat(tuším,že ten žlutý),který(růžový nebo modrý)odevzdat zaměstnavateli hned a který po ukončení neschopnosti.Zapomněla jsem se na to zeptat,do práce se mi kvůli tomu volat nechce a naposledy jsem byla v neschopnosti v r.2010,takže si to nepatuji 😅 Díky předem za radu

blahova_andrea
24. dub 2014

na těch papírcích je to napsáno 😉 já si to z hlavy po těch letech taky nepamatuji 😀

banitram
24. dub 2014

První odevzdáte ten s modrým pruhem III. díl. Ze zadní strany jen uvedete, kdy jste před nemocí naposledy pracovala. Po 14 dnech nemoci odevzdáte (zezadu vyplněný a podepsaný !) IV. díl s růžovým pruhem. Pokud Vaše pracovní neschopnost bude přecházet z jednoho měsíce do druhého, vždy na konci měsíce (před výplatní uzávěrkou) musíte odevzdat i "lístek na peníze" - potvrzení, že jste k poslednímu dni měsíce stále ve stavu nemocných. A ze zadní strany opět podepsat a zatrhnout, že nebopíráte žádný důchod. Jakmile nemocenku ukončíte, co nejdříve odevzdáte v práci V. díl s růžovým pruhem a ze zadní strany opět vypíšete a podepíšete .....

hidalgo
14. dub 2016

Dobrý den můžete mi někdo poradit co mám dělat? Atratila jsem díl se žlutým pruhem. Doktor se semnou o tom nechtěl bavit. Nemáte nějaké zkušenosti zpecha děkuji moc

j.a.n.i
14. dub 2016

@hidalgo Nikdo jiný, než doktor to vyřešit nemůže, to on má možnost vypsat náhradní doklad. Na druhou stranu, pokud ti nepřijde kontrola, tak ho celkem k ničemu nepotřebuješ a pokud přijde, tak bych sehrála, že ho nemůžu najít, že jsem ho asi musela někde ztratit a řešila bych ten náhradní u doktora pak.

katerinahrda
24. kvě 2016

Já mám trosku podobný dotaz, chtěla bych s ezeptat na "lístek na peníze" Jelikoz mi zkončil pracovní pomer a ja jsem na neschopence, tak tento liste posílm už jen na socialku že? Chci se zeptat zda stačí poslat jen lístek nebo zda k tomu mám i něco připsat.

j.a.n.i
24. kvě 2016

@katerinahrda No a je to opravdu už jen lístek na peníze nebo je to ten díl neschopenky s červený pruhem, co se posílá po 14 dnech?

katerinahrda
25. kvě 2016

@j.a.n.i je to opravdu už jen lístek na peníze.

j.a.n.i
26. kvě 2016

@katerinahrda Tak ten můžeš posílat rovnou na sociálku, nic k němu psát nemusíš, akorát se to posílá na OSSZ kam spadá tvůj bývalý zaměstnavatel.